0

آمریکا به دلیل فعالیت‌های روسیه، صرافی بایننس را در داغ آتش قرار داده است؟

صرافی بایننس
بازدید 127

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده است که بایننس احتمالاً به کاربران روسی کمک کرده است تا تحریم‌های آمریکا را دور زنند.

به گزارش‌های تأیید نشده، وزارت دادگستری ایالات متحده قصد دارد تحقیقی را در مورد بایننس آغاز کند. به نظر می‌رسد بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز در جهان، تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را نقض کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا در تلاش است تا بفهمد آیا بایننس به مشتریان روسی اجازه داده است پول را به عنوان روشی برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده انتقال دهند یا خیر.

این اولین بار نیست که این ادعا درباره بایننس مطرح می‌شود. قبلاً آمریکا اعلام کرده بود که بایننس به کاربران ایرانی در دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است. منابع آگاه می‌گویند بایننس هم‌اکنون در حال مذاکره با وزارت دادگستری آمریکا است تا در مورد ادعای دور زدن تحریم‌های ایران به توافق برسند.

بعد از شروع جنگ روسیه و اوکراین، ایالات متحده و اتحادیه اروپا سازمان‌های مالی روسیه را تحریم کردند. معاون نخست‌وزیر اوکراین از تمامی صرافی‌های رمزارز درخواست کرد که حساب‌های روسی و بلاروسی را مسدود کنند، اما بایننس در آن زمان گفت که چنین کاری انجام نمی‌دهد.

بایننس در پاسخ به درخواست اوکراین برای مسدود کردن دارایی کاربران روسی، گفته است که مسدودسازی یکطرفه دسترسی به رمزارز در تضاد با ماهیت این صنعت است، زیرا این کار علاوه بر تأثیرات آن بر دولت روسیه، باعث قطع دسترسی مردم عادی نیز می‌شود.

وزارت دادگستری تاکنون چندین بار برای تحقیق درباره بایننس اقدام کرده است. در سال 2021، وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات متحده شروع به بررسی گزارش‌هایی کردند که مدعی استفاده از بایننس برای پول‌شویی بودند. در اوایل سال جاری، کمیسیون CFTC آمریکا، بایننس و مدیرعامل این صرافی را جریمه کرد.

در بیانیه‌ای که بایننس به رسانه‌ها ارسال کرده است، آمده است که در سال ۲۰۲۱، با همکاری گروهی از مدیران با تجربه، یک پروژه برای بازسازی ساختار سازمانی خود راه انداخته است تا عملکرد خود را به طور جهانی و به شکل اساسی تغییر دهد.

بایننس در این بیانیه، ادعاهای وزارت دادگستری را رد نکرده است، اما اعلام کرده است که سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای در خصوص ثبت‌نام دوگانه، هویت ناشناس و منابع مبهم دارد.

آیا بایننس در این پروژه بازسازی ساختاری، به منابع مبهم پولی توجه خواهد کرد؟

بله،

بایننس در بیانیه‌اش اعلام کرده است که سیاستی سخت‌گیرانه علیه منابع مبهم پولی دارد. این نشان می‌دهد که در پروژه بازسازی ساختاری خود، بایننس به توجه به منابع مبهم پولی می‌پردازد و تلاش می‌کند تا در این زمینه اقداماتی انجام دهد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *