0

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard
بازدید 283

بلومبارد (به انگلیسblombardیک سیستم وام‌دهی با بهره‌گیری از ارزهای دیجیتال است که بصورت کاربر به کاربر (P2P) عمل می‌کند. هم تامین موجودی صندوق وام و هم دریافت وام توسط کاربران انجام می‌شود. بلومبارد یک پلتفرم بسیار ساده است. ابتدا باید یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین را به عنوان ضمانت در کیف پول داشته باشید. سپس تا ۹۰٪ از مبلغ ضمانت را می‌توانید وام فوری و آنی دریافت کنید.

بلومبارد چیست؟

بلومبارد نامی است که از ترکیب دو کلمه “ب” و “لمبارد” به وجود آمده است. ، “ب” مخفف بیت ‌کوین و “لمبارد” در زبان روسی به معنای Pawnbroker یا “pan shop” در زبان انگلیسی است، در اصطلاح فارسی، این مفهوم به عنوان “سمساری” یا “مغازه گروبرداری” شناخته می‌شود. در این نوع از فعالیت‌ها، افراد می‌توانند کالا یا اجناس با هر نوع دارایی خود را به عنوان ضمانت به امانت بدهند و به جای آن پول نقد دریافت کنند که به صورت وام مدت‌دار ارائه می‌شود. سپس در زمان تعیین شده، می‌توانند پول وام را پس بدهند و کالا یا دارایی خود را بازپس بگیرند.

بلمبارد به عنوان یک پلتفرم وام‌دهی با استفاده از ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. این پلتفرم به تریدرها امکان می‌دهد تا با استفاده از ارزهایی که در اختیار دارند، تا ۹۰٪ ارزش آن‌ها را به شکل وام تتری دریافت کنند و از آن برای ترید کردن استفاده کنند.

آموزش ثبت نام در پلتفرم بلومبارد

برای ثبت‌نام در پلتفرم بلومبارد، می‌بایست به آدرس رسمی وبسایت blombard.com مراجعه فرمایید. در این صفحه، دو روش ثبت‌نام برای شما فراهم شده است که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح داده شده است.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

در روش اول، شما بایستی ایمیل شخصی خود را در بخش “Enter Your Email” وارد نموده و سپس بر روی گزینه “Get Started” کلیک نمایید.

در روش دوم، شما می‌توانید ابتدا در منوی بالای سایت، بر روی گزینه “Dashboard” کلیک کنید تا به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوید. سپس با توجه به توضیحات و عکس‌های زیر، فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

1- لطفاً در این Email Address بخش، ایمیل خود را وارد نمایید.

2- لطفاً در این بخش Password، یک رمز عبور قوی برای حساب خود وارد کنید. این رمز عبور باید شامل حروف کوچک، بزرگ، اعداد و نمادها باشد.

3- لطفاً در این بخش Re-type Password، رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا اطمینان حاصل شود که رمز عبور صحیح است.

بعد از تکمیل کردن فیلدهای بالا، لطفاً بر روی دکمه “Register” کلیک کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل گردد.

آموزش کار با پلتفرم بلومبارد

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

بعد از ورود به پلتفرم بلومبارد، شما می‌توانید از قسمت “Wallet” اکانت خود را شارژ کنید و به بخش “Borrow” رفته و وام درخواست دهید. همچنین به عنوان تامین کننده، می‌توانید از بخش “Supply” سود دریافت کنید. در ادامه، هر بخش را به طور کامل آموزش خواهیم داد، بنابراین نگران نباشید.

آموزش شارژ اکانت بلومبارد

برای شارژ اکانت، شما باید به بخش “Wallet” از منوی پایین پلتفرم وارد شوید. در این بخش، شما می‌توانید رمزارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و اکانت خود را شارژ نمایید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

برای شارژ اکانت دلار تتر، شما باید گزینه “USDT” را انتخاب کنید و سپس به بخش “Details” این ارز دیجیتال وارد شوید. در این بخش، شما می‌توانید جزئیات مربوط به شارژ اکانت دلار تتر را مشاهده و عملیات شارژ را انجام دهید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

برای شارژ اکانت، ابتدا باید روی گزینه “Deposit” در قسمت ۱ کلیک کنید و سپس در قسمت ۲، شبکه ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. این پلتفرم از شبکه‌های اتریوم (ETH)، ترون (TRC-20) و بایننس (BEP-20) پشتیبانی می‌کند. با انتخاب شبکه مورد نظر، می‌توانید به شارژ اکانت خود ادامه دهید.

در قسمت ۳، شما باید در کادر “Amount” مقداری که می‌خواهید به این پلتفرم واریز کنید را وارد نمایید. سپس برای شارژ اکانت، باید روی دکمه “Get Wallet Address” کلیک کنید تا به شما یک آدرس کیف پول برای واریز این رمزارز ارائه شود. با استفاده از این آدرس، شما می‌توانید مقدار مورد نظر خود را به اکانت خود در پلتفرم واریز کنید.

آموزش دریافت وام در پلتفرم

برای دریافت وام در پلتفرم بلومبارد، شما باید از منوی پایین وارد بخش “Place Order” شوید. در این بخش، وارد قسمت “Borrow” شده و طبق توضیحات پایین، یک اوردر برای دریافت وام ثبت می‌کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

در بخش “COLLATERAL، شما باید وثیقه یا ضمانت خود را انتخاب کنید. برای این کار، قبل از ورود به این بخش، شما باید از بخش “Wallet” وثیقه مورد نظر خود را شارژ کرده باشید. سپس می‌توانید از میان وثیقه‌های موجود، موردی را برای استفاده به عنوان ضمانت برای دریافت وام انتخاب کنید.

در قسمت ۲ نیز، شما باید مقدار وثیقه را وارد کنید. می‌توانید مقدار وثیقه را به صورت دستی وارد نمایید یا با استفاده از گزینه “Max، کل موجودی وثیقه خود را انتخاب کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد تا مقدار بیشتری از وثیقه خود را به عنوان ضمانت برای دریافت وام استفاده کنید.

در بخش “Collateral Value، ارزش وثیقه شما مشخص می‌شود که شما می‌توانید تا 90% از ارزش وثیقه خود را به عنوان وام دریافت کنید.

در بخش “INTEREST RATE” یا نرخ سود، شما می‌توانید به دو روش اوردر گرفتن وام را انتخاب کنید.

در روش اول، اگر شما عجله دارید، باید از مارکت یکی از اوردرها را بردارید. در این حالت، سیستم به طور خودکار این کار را انجام می‌دهد و شما فقط لازم است گزینه “Avg Rate” را انتخاب کنید تا با بهترین نرخ سود، یک وام سریع دریافت کنید.

روش2در این روش شما یک اوردر می گذارید و باید صبر کنید تا یک تامین کننده حاضر باشه یک وام با همچین درصدی رو بهتون بده فقط لازم است که گزینه Custom Rate رو انتخاب کنید و مثل شکل پایین درصد بهره رو خودتون وارد کنید. باید حجم اوردرها رو ببینید و بررسی کنید که کاربرها با چه درصدی درخواست وام کردن و تامین کننده ها با چه درصد سودی وام می دهند.

در روش دوم، شما یک اوردر می‌گذارید و باید صبر کنید تا یک تامین‌کننده حاضر باشد وامی با درصد سود مشخصی را به شما اعطا کند. در این حالت، شما باید گزینه “Custom Rate” را انتخاب کنید و درصد سود مورد نظر خود را وارد کنید. قبل از این کار، شما باید حجم اوردرها را بررسی کنید و مشاهده کنید که کاربران با چه درصدی درخواست وام داده‌اند و تامین‌کنندگان با چه درصد سودی وام ارائه می‌دهند.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

توجه داشته باشید که به دلیل اینکه این پلتفرم به صورت واسط عمل می‌کند، به بهره وام شما نیم درصد اضافه می‌شود.

آموزش مدیریت وام دریافتی

اگر از بخش مارکت وام را دریافت کنید یا اوردر بگذارید و توسط یک تامین‌کننده قبول شود، شما می‌توانید از بخش “My Loans” وام خود را مدیریت کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

با کلیک روی فلش مقابل هر وام، شما می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

1- Renewدر این قسمت شما می‌توانید برای پرداخت بهره وام اقدام کنید و همچنین می‌توانید وام خود را تمدید کنید. وام‌ها به صورت ۳۰ روزه هستند.

2- Payoffاز این قسمت هم شما می‌توانید وام خودتان را هر زمان که خواستید تسویه کنید.

3- Add Collateralاز این قسمت شما می‌توانید مقدار وثیقه یا ضمانت خود را افزایش دهید.

آموزش برداشت از پلتفرم بلومبارد

در پلتفرم بلومبارد، برای برداشت وام و سود دریافتی، شما می‌توانید از بخش “Wallet” و گزینه “Withdraw” ارزهای خود را برداشت کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

در بخش 1، باید نوع شبکه را برای برداشت انتخاب کنید. در بخش 2، می‌بایست مقدار ارزی که می‌خواهید برداشت کنید را وارد کنید و در بخش 3، آدرس والت خود را برای برداشت وارد نمایید.

آموزش دریافت سود ماهانه از تامین کننده شدن

این پلتفرم به صورت همتا-به-همتا (Peer-to-Peer, P2Pعمل می‌کند که شما می‌توانید هم وام دریافت کنید و هم به عنوان تامین کننده به دیگران وام بدهید. برای این که به بقیه کاربران پلتفرم وام بدهید و سود ماهانه دریافت کنید، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

برای دریافت وام، به بخش “Place Order” و سپس قسمت “Supply” مراجعه کنید. در بخش ۱ یا همان “ASSET، دارایی خود را انتخاب کنید و در بخش ۲، مقدار پولی که می‌خواهید به دیگر کاربران وام دهید را وارد کنید. در بخش ۳ نیز، دقیقاً مانند زمانی که وام می‌گیرید، دو گزینه “Avg Rate” و “Custom Rate” وجود دارد که می‌توانید نرخ سود مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در قسمت “Avg Rate، شما به صورت مارکت دارایی خود را با 5% درصد وام می‌دهید. لطفا توجه داشته باشید که درصد مارکت همیشه در حال تغییر است.

آموزش جامع پلتفرم بلومبارد Blombard

در قسمت “Custom Rate” شما دارایی خود را با درصدی که وارد می‌کنید می‌توانید وام دهید. در این صورت، شما باید صبر کنید تا شخصی با آن درصدی که شما دارایی خود را وام می‌دهید، اوردر شما را بردارد.

نتیجه گیری

در مورد پلتفرم بلومبارد، می‌توان نتیجه گرفت که این پلتفرم یک بستر همتا به همتا (P2P) برای اعطای وام‌های ارز دیجیتال است. کاربران می‌توانند به عنوان تامین‌کننده وام به دیگران وام دهند و یا به عنوان وام‌گیرنده از دیگران وام دریافت کنند. پلتفرم این امکان را فراهم می‌کند که کاربران نسبت به نوع و شرایط وام‌دهی مورد نظر خود انتخاب داشته باشند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زوم تک در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *