0

آیا با شروع افزایش تقاضا، بازار بیتکوین به سمت رونق گاوی حرکت می‌کند؟

بیتکوین
بازدید 111

بر اساس داده‌های معیارهای آنچین، مشاهده می‌شود که میزان تقاضا برای بیتکوین افزایش یافته است، اما این روند با سرعت کمتری نسبت به چرخه‌های قبلی ادامه می‌یابد.

یکی از تحلیلگران بلاکچین:

در یک پست در CryptoQuant، اعلام کرده است که فعالیت بازار رمزارزها در دوره اخیر به شدت تغییر کرده است. در این گزارش، شاخص سطح تقاضا برای بیتکوین، فعالیت روزانه کل آدرس‌های کیف پول نگهدارنده بیتکوین را اندازه‌گیری می‌کند و اخیراً در برخی تراکنش‌های بلاکچین، این رمزارز شرکت کرده است.

معیار سطح تقاضا تنها آدرس‌های منحصر به فرد را در نظر می‌گیرد، به این معنی که اگر یک آدرس در هر روز چندین تراکنش داشته باشد، فقط یک بار شمارش می‌شود. همچنین، این شاخص فرستنده و گیرنده را در نظر می‌گیرد.

هنگامی که ارزش معیار سطح تقاضا بالا باشد، به این معنی است که تعداد زیادی از آدرس‌ها در حال حاضر در شبکه درگیر انجام تراکنش‌ها هستند. این روند نشان می‌دهد که تمایل کاربران به انجام تراکنش‌ها در شبکه افزایش یافته است. به عبارت دیگر، مقادیر بیشتر در این شاخص نشان دهنده فعالیت بیشتر در بلاکچین و افزایش تقاضا برای انجام تراکنش‌های رمزارز است. در مقابل، مقادیر کمتر در این شاخص نشان می‌دهد که تعداد کمتری از کاربران در حال انجام تراکنش‌های رمزارز در بلاکچین هستند. این نوع روند می‌تواند نشان دهنده تقاضای کمتری برای یک دارایی دیجیتال باشد.

در دوران نزولی بازار، آدرس‌های فعال بیتکوین به ارزش سطح نسبتاً کمی رسیده بودند. اما اخیراً، با رشد بازار، بهبود‌های قابل توجهی در این اندیکاتور مشاهده می‌شود.

قیمت رمزارزها معمولاً در بازارهای نزولی باعث کاهش تمایل کاربران به معامله می‌شود. با این حال، با شروع حرکت‌های نوسانی، سرمایه‌گذاران عجله می‌کنند تا در معاملات شرکت کنند؛ به همین دلیل، معیار میزان تقاضا ممکن است مقادیر بیشتری را نشان دهد.

بیت‌کوینیست نوشته است:

سقوط صرافی FTX نیز باعث افزایش ناگهانی در معاملات شده است. همانطور که قیمت بیتکوین پس از سقوط صرافی مذکور دوباره به حرکت خود ادامه داد، تعداد آدرس‌های فعال نیز دوباره روند کاهشی را تجربه کردند.

معیار میزان تقاضا با افزایش قیمت بیتکوین تا حدودی بهبود یافته است؛ اما این افزایش هنوز به میزان قابل توجهی نیست. در مقایسه، در دوره ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، شاهد افزایش سریع فعالیت‌ها پس از اتمام بازار نزولی بودیم.

نوسانگر قیمت کاهش یافته (DPO) تفاوت بین دوره‌های فعلی و قبلی را بهتر نشان می‌دهد. در حال حاضر، روند DPO فقط نشانه‌های اولیه خروج از بازار نزولی را در دوره فعلی نمایش می‌دهد.

تحلیلگر  می گوید:

در حال حاضر، ترس معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تأثیری بر بازگشت کامل سطح تقاضا دارد و باعث تأخیر در بهبود کامل شبکه می‌شود.

همچنین، با وجود پیش‌بینی‌هایی درباره یک سال پرتلاطم محتمل در بخش اقتصاد کلان، هنوز احساس ریسک‌پذیری بیشتر بین سرمایه‌گذاران ایجاد نشده است و آن‌ها با احتیاط بیشتری عمل می‌کنند.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *