0

اتهام جدید آمریکا علیه سلطان رمز ارز

اتهام جدید آمریکا
بازدید 516

اتهام جدید آمریکا علیه سلطان رمزارز: رشوه ۴۰ میلیون دلاری به مقامات چینی

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده است که سم بنکمن‌فرید، معروف به سلطان رمزارز، در اواخر سال ۲۰۲۱ به مقامات چینی مبلغ ۴۰ میلیون دلار رشوه داده است.

از زمان سقوط FTX، دولت ایالات متحده اتهامات زیادی را علیه سم بنکمن‌فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق این صرافی، مطرح کرده است. در آخرین رویداد، اتهام رشوه‌دهی به وی ارائه شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در یک پرونده جدید، مدیرعامل سابق FTX، مشهور به نام “سلطان رمزارز” را تحت تعقیب قرار داده است. این وزارتخانه ادعا می‌کند که بنکمن‌فرید حداقل ۴۰ میلیون دلار رشوه به یک یا چند نفر از مقامات دولت چین داده است.

سم بنکمن‌فرید با دادن رشوه به ارزش ۴۰ میلیون دلار، تلاش کرد تا برخی از حساب‌های مرتبط با شرکت خواهر FTX به نام الامادا را آزاد کند. این حساب‌ها شامل مبلغی بیش از یک میلیارد دلار رمزارز بوده است. به گفته وزارت دادگستری آمریکا، رویداد رشوه‌دادن بنکمن‌فرید در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان و آذر ۱۴۰۰) رخ داد، زمانی که بنکمن‌فرید در تلاش بود با دسترسی به دارایی‌های مسدودشده، به الامادا کمک کند.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، سم بنکمن‌فرید قبل از تصمیم به رشوه دادن، اقدامات مختلفی را انجام داده است، اما هیچ یک از این اقدامات به نتیجه نرسیدند؛ در نهایت مدیرعامل آن زمان FTX به مقامات چینی رشوه سنگین داد و دارایی‌های مسدودشده را آزاد کرد. شرکت الامادا از دارایی‌های آزادشده برای تأمین بودجه معاملات بیشتر استفاده کرد.

با توجه به حکمی که توسط دادگاه آمریکا صادر شده است، سم بنکمن‌فرید که با قید وثیقه از زندان آزاد شده است، مجاز به استفاده از گوشی‌های هوشمند نیست. او امکان دسترسی به اینترنت و سرویس‌های پیام‌رسان مانند سیگنال را از طریق گوشی ساده‌اش ندارد.

بنیان‌گذار صرافی FTX در اواخر سال گذشته به اتهام پول‌شویی و کلاه‌برداری دستگیر شد. از آن زمان به بعد، اتهامات سنگین‌تری به سم بنکمن‌فرید ارائه شده است.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *