0

استخراج بیت کوین باعث ایجاد آلودگی معادل ۳٫۵ میلیون خودرو می‌شود

بیت کوین
بازدید 618

در یک گزارش تحلیلی، نیویورک تایمز به آثار گسترده استخراج بیت کوین بر روی محیط زیست پرداخته است.

افراد نگران تغییرات اقلیمی، به مدت طولانی هشدارهایی درباره استفاده از انرژی برای استخراج رمزارز صادر کرده‌اند. با این حال، بر اساس تحقیقات جدید، شرایط بسیار بدتر از آنچه انتظار می‌رفت وجود دارد.

نیویورک تایمز در یک گزارش ویژه، به طور جامع به آثار محیطی و اجتماعی استخراج رمزارز در مناطق مختلف پرداخته است. این گزارش بیان می‌کند که بیشتر افرادی که به عواقب استخراج رمزارز علاقه‌مند هستند، تقریباً هیچ ارتباطی با خود رمزارز ندارند.

برای استخراج بیت کوین و سایر رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم Proof of Work، ماینرها نیازمند استفاده از قدرت پردازش قابل توجهی هستند. با افزایش تعداد ماینرها در شبکه بلاکچین، سیستم رقابتی تشدید می‌شود. به همین دلیل، استخراج حجم زیادی از بیت کوین نیازمند ده‌ها هزار کامپیوتر قدرتمند است. هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر شود، مصرف سوخت‌های فسیلی برای تأمین انرژی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط نیویورک تایمز، عوارض انرژی مرتبط با استخراج رمزارز در سراسر ایالات متحده تقریباً با شهر نیویورک قابل مقایسه است. استخراج رمزارز به طور مستقیم منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود و علاوه بر این، تأثیر کمتری بر روی توسعه اقتصادی دارد زیرا در فرایند استخراج رمزارز، از کامپیوترها به جای انسان استفاده می‌شود.

کامپیوترهای موردبحث نیاز به مقدار بسیار زیادی برق دارند. میزان آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین در آمریکا معادل ۳٫۵ میلیون خودرو است. ادعا می‌شود که با استفاده از بهینه‌ترین کامپیوترهای مخصوص برای ماینینگ بیت کوین، هر واحد از این رمزارز منجر به آزادسازی بیش از ۱۰۵ متریک تن دی‌اکسید کربن به جو می‌شود.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *