0

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی هسته‌ای در آمریکا به زودی

استخراج بیت کوین
بازدید 706

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، ایالات متحده قصد دارد اولین مرکز استخراج بیت کوین با استفاده از سوخت هسته‌ای را راه‌اندازی کند.

استفاده از منابعی مانند انرژی هسته‌ای که کربن تولید نمی‌کنند

برای استخراج بیت کوین، به صنعت رمزارزها امکانات و مزایای زیادی را به ارمغان می‌آورد. در این شرایط، میزان قبول و تعامل با دارایی‌های دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

به گزارش بیت‌کوینیست، کومولوس دیتا،

یک شرکت تابعه تولیدکننده برق مستقل به Talen Energy، با فعالیت در زمینه ساخت مراکز داده بدون کربن، در حال حاضر راه‌اندازی اولین ساختمان مرکز داده Susquehanna را با استفاده از انرژی هسته‌ای در پنسیلوانیا به پایان رسانده است.

کومولوس دیتا اعلام کرده است که مجتمع Susquehanna با مساحت ۱۲۰۰ هکتار راه‌اندازی شده است و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، به عنوان اولین مرکز در ایالات متحده، خدمات استخراج رمزارز و رایانش ابری را با استفاده از انرژی هسته‌ای ارائه خواهد کرد.

با استفاده از انرژی هسته‌ای، استخراج بیت کوین در مرکز داده Susquehanna با ظرفیت 48 مگاوات به وسعت حدود 27,870 مترمربع صورت می‌گیرد. این مرکز داده از منبع تغذیه مستقیم به نیروگاه هسته‌ای Susquehanna با ظرفیت 2.5 گیگاوات بهره می‌برد.

انرژی هسته‌ای قابلیت تبدیل شدن به منبع اصلی برق موردنیاز برای استخراج بیت کوین را داراست.

با ارائه برق پایدار و بدون کربن توسط راکتورهای هسته‌ای، اکوسیستم رمزارزها حفظ می‌شود و امکان گسترش و افزایش سرعت استفاده از آن فراهم می‌شود.

سختی استخراج بیت کوین در حال حاضر با یک جهش 10.26 درصدی به سطح بالاترین مقدار خود، یعنی 37.59 تریلیون رسیده است. این اتفاق به دلیل قطع شدن برخی شرکت‌های استخراج رمزارز در ایالات متحده به دلیل طوفان‌های برقی، باز فعال شدن آن‌ها راضت کرده است.

استخراج ارزهای دیجیتال در سطح جهان نیازمند مصرف انرژی بالاست. به عبارت یکی از تحلیلگران، استخراج بیت کوین به میزان 77.78 تراوات ساعت انرژی نیاز دارد که معادل مصرف برق کشور شیلی است.

نیروگاه‌های هسته‌ای می‌توانند از انرژی زائد تولیدی خود برای استخراج رمزارزها استفاده کنند. این عمل، علاوه بر تولید درآمد، تأثیر مهمی در کاهش انتشار کربن خواهد داشت که به طور واقعی از توجه بسیاری از فعالان محیط زیست در سال‌های اخیر برخوردار بوده است.

تعداد زیادی از فعالان حوزه‌ی محیط‌زیست به استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای برای استخراج رمزارزها توجه داشته‌اند.

این شامل شخصیت‌ها، سازمان‌ها و گروه‌های زیر می‌شود:

  1. موسسه بین‌المللی انرژی پاک (International Institute for Sustainable Energy): این موسسه به تحقیق و توسعه روش‌های تولید انرژی پاک و پایدار اختصاص داده است و به استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای برای استخراج رمزارزها به عنوان یک راه حل برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و محافظت از محیط زیست پیشنهاد می‌دهد.
  2. سازمان بین‌المللی حفاظت از طبیعت (International Union for Conservation of Nature): این سازمان با تأکید بر حفظ تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست، به استفاده از منابع انرژی پاک و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای توسط صنعت رمزارزها توجه دارد. نیروگاه‌های هسته‌ای به عنوان یک منبع انرژی پاک و بدون انتشار دی اکسید کربن در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرند.
  3. گروه‌های فعال در حوزه‌ی تغییرات اقلیمی: فعالان و سازمان‌هایی که به مبارزه با تغییرات اقلیمی متعهد هستند، به استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای به عنوان یک راهکار پایدار و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای توسط رمزارزها توجه دارند.

استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای در استخراج رمزارزها می‌تواند به تحقق هدف‌های محیط‌زیستی، کاهش انتشار کربن و استفاده بهینه از منابع انرژی منجر شود که این موضوع برای فعالان حوزه‌ی محیط‌زیست اهمیت دارد.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *