0

استخراج رمزارز به جای جنگ‌های سنتی میان کشورها؛

رمزارز
بازدید 673

استخراج رمزارز به جای جنگ‌های سنتی میان کشورها؛ یک طرح جذاب برای بهبود وضعیت جهان

یکی از کارشناسان نظامی آمریکا در کتاب جدید خود پیشنهاد داده است که دولت‌های جهان به جای مشارکت در نبردهای سنتی، در حوزه استخراج رمزارز به رقابت بپردازند.

یکی از مقامات نیروی فضایی ایالات متحده، توصیه‌های نظامی جسورانه‌ای برای پنتاگون دارد: فعالیت در حوزه استخراج رمزارز به جای جنگ.

جیسون لوری، کارشناس ارشد نیروی فضایی که از موسسه فناوری ماساچوست فارغ‌التحصیل شده است، پایان‌نامه خود را به عنوان یک کتاب منتشر کرده است که در ماه گذشته به پرفروش‌ترین کتاب تبدیل شده است. پایان‌نامه او با موضوع آینده اقدامات نظامی جهانی در حوزه استخراج رمزارز منتشر شده است.

تصویری از یک جمله روی سند آکادمیک ۴۰۰ صفحه‌ای لوری با عنوان “نرم‌افزار: نظریه‌ای بدیع در مورد پیش‌بینی قدرت و اهمیت استراتژیک ملی بیتکوین” وجود دارد که تحلیل‌هایی در مورد آن ارائه شده است.

لوری در جنگ نرم، موضوع اثبات کار را پیش می‌برد، مکانیزم اجماع که زیربنای بیتکوین است و از پردازنده‌های پرقدرت برای تأیید مالکیت توکن‌های معین بهره می‌برد. به طور خاص، او استدلال می‌کند اگر دولت‌ها بتوانند در رقابت‌های این حوزه شرکت کنند، امکان اجتناب از رقابت‌های دیگر مانند جنگ‌های سنتی را خواهند داشت.

به گزارش فیوچریسم، شاخ‌های روی جلد کتاب لوری، استعاره‌ای است که از آن برای نمایش نوعی رقابت جهانی در حوزه استخراج رمزارز میان دولت‌ها استفاده کرده است. در استعاره‌ی شاخ، برنده‌ی نبردهای ماینینگ به تعداد توکن‌های از پیش تعیین‌شده و همچنین انتشار بلوک بعدی تراکنش‌ها دست خواهد یافت.

در حالی که نمی‌توان لوری را به دلیل تصور جهانی بدون جنگ‌های سنتی تحسین کرد، اما مشکلی در نظریه او وجود دارد؛ استخراج رمزارز در بسیاری از موارد به محیط زیست آسیب می‌رساند و کارشناسان از مدت‌ها قبل پیش‌بینی کرده‌اند که تخریب بیشتر محیط زیست باعث بدتر شدن وضعیت خواهد شد.

بی‌شک اگر انسان‌ها به دلیل درگیری‌های سیاسی از کشتن یکدیگر دست بردارند، بسیار عالی خواهد بود، اما اگر به همین روند تخریب طبیعت و سیاره زمین ادامه دهیم، این نوع رقابت‌ها بدون در نظر گرفتن اینکه آیا ارتش‌ها وارد حوزه استخراج رمزارز خواهند شد یا خیر، به نتیجه نخواهد رسید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *