0

اشتباه دو میلیون دلاری

دو میلیون دلاری
بازدید 552

اشتباه دو میلیون دلاری؛ سرمایه‌گذار بازار کریپتو با یک خطای کوچک متحمل ضرر مالی سنگین شد.

یکی از دارندگان USDC به دنبال دیپگ شدن این استیبل‌کوین، تصمیم گرفت دارایی خود را به تتر تبدیل کند، اما یک خطای کوچک باعث ضرر دو میلیون دلاری برای او شد.

صنعت کریپتو این روزها با مشکلاتی روبرو است

در ماه‌های اخیر، تعدادی از بزرگترین شرکت‌های این صنعت ورشکستگی را تجربه کرده‌اند و این اتفاق مستقیماً بر قیمت رمزارزها تأثیر گذاشته است. در حالی که بیتکوین در سال ۲۰۲۳ رشد قابل قبولی داشت، اما قیمت آن روز گذشته به زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد.

تعطیلی بانک سیلیکون ولی (SVB) بازار سهام آمریکا را در شوک فرو برده و تأثیر منفی‌ای روی بازار رمزارزها نیز داشته است. یکی از رویدادهای مهمی که به علت تعطیلی SVB رخ داد، دیپگ شدن USDC بود.

USDC نوعی استیبل‌کوین است که در حالت عادی نسبت یک به یک با دلار آمریکا را دارد. اما دیپگ شدن USDC به معنای از بین رفتن نسبت یک به یک است. در حال حاضر، هر واحد USDC با قیمت ۰٫۹ دلار معامله می‌شود. یک تحلیلگر می‌گوید کاهش قیمت USDC نشان‌دهنده نگرانی سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو است.

بر اساس گزارش حساب توییتری ارزدیجیتال، یکی از دارندگان USDC به دنبال دیپگ شدن این استیبل‌کوین و به منظور جلوگیری از ضرر مالی، تصمیم گرفت تمامی دارایی خود را به تتر تبدیل کند. اما وی در این معامله با یک اشتباه عجیب و غریب روبرو شد و تنها با پرداخت دو میلیون دلار، ۰٫۰۵ تتر دریافت کرد.

حساب توییتری ارزدیجیتال اظهار می‌کند که این دارنده بخت‌برگشته‌ی USDC فراموش کرده است که اسلیپیج معامله را تنظیم کند و «یک ربات از این خطای انسانی به نفع خود استفاده کرده است.» اسلیپیج به نرخ مربوط به قیمت موردپذیرش برای انجام معامله اشاره دارد.

دیپگ شدن USDC باعث نگرانی شدید فعالان حوزه رمزارز شده است. این استیبل‌کوین به عنوان نقدینگی بسیاری از استخرهای دیفای مورد استفاده قرار می‌گیرد و دیپگ شدن آن ممکن است منجر به آثار منفی گسترده‌ای شود.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *