0

اقدامات قانونی علیه بایننس و چانگ‌پنگ ژائو

بایننس و چانگ‌پنگ ژائو
بازدید 324

کمیسیون CFTC آمریکا با اقدامات قانونی علیه بایننس و چانگ‌پنگ ژائو،

مدیرعامل آن، این صرافی را به نقض قوانین ایالات متحده متهم کرده است.

کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا (CFTC) اقدام به ثبت شکایت جدیدی علیه بایننس و چانگ‌پنگ ژائو، هم‌بنیان‌گذار این صرافی بزرگ، نموده است. این شکایت شامل یکی از مدیران سابق بایننس به نام ساموئل لیم نیز می‌شود، به گزارش خبرگزاری CNBC. کمیسیون CFTC ادعا می‌کند که بایننس به طور فعالانه کاربران آمریکایی را تحریک کرده و قوانین خود را نادیده گرفته است.

این شکایت جدید ممکن است عملکرد بایننس را تحت تأثیر قرار دهد. تحلیلگران بیان می‌کنند که بایننس باید برای مواجهه با شکایت‌های بیشتر از سوی نهادهای نظارتی در ایالات متحده آماده باشد. کمیسیون CFTC علاوه بر تحمیم جریمه، از دادگاه درخواست کرده است تا معامله و ثبت‌نام در بایننس را ممنوع اعلام کند.

کمیسیون CFTC ادعا کرده است که بایننس، ژائو و لیم هشت ماده اصلی قانون مبادله کالا را نقض کرده‌اند. این شامل قانونی است که سازمان‌هایی مانند بایننس ملزم به شناسایی پولشویی و تأمین مالی تروریسم هستند و اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهند. منابع آگاه نیز اعلام کرده‌اند که بایننس علاوه بر آمریکا، در چین نیز اقداماتی مشابه با آنچه کمیسیون CFTC ادعا کرده است، انجام داده است.

کمیسیون CFTC می‌گوید که ژائو به طور هدفمند اقداماتی را انجام داده است تا محل فعالیت شاخه‌های مختلف بایننس را مخفی نگه دارد. طبق ادعای این کمیسیون، بایننس برنامه‌های ویژه‌ای را به کاربران VIP خود ارائه داده است که اطلاعات شخصی و محل اقامت آن‌ها را دانسته است. به کاربران VIP بایننس اجازه داده شده است که در صورت تعقیب توسط نهادهای قضایی یا مسدود شدن دارایی‌ها، هر آنچه را که دارند را از این پلتفرم رمزارز خارج نمایند.

مدیرعامل بایننس در مدت زمان کوتاهی پس از ثبت شکایت، در یک بیانیه رسمی اعلام کرد که ادعاهای CFTC نمایانگر کلیه حقایق نیست و بایننس تاکنون چندین بار با نهادهای اجرایی قانون آمریکا و بین‌المللی همکاری نموده است. ژائو، چانگ‌پنگ نیز اظهار کرد که بایننس از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا کنون مبلغی بالغ بر ۱۶۰ میلیون دلار از دارایی‌ها را به دستور مستقیم نهادهای اجرایی قانون مسدود کرده است.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *