0

ایلان ماسک پس از تغییر لوگوی توییتر، ۱۲۴ میلیون دلار ارز دوج کوین را فروخت

الن ماسک پس از تغییر لوگوی توییتر
بازدید 622

گروهی از سهام‌داران شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس که از ایلان ماسک شکایت کرده‌اند، ادعا می‌کنند که او ماه گذشته ۱۲۴ میلیون دلار ارز دوج کوین را فروخته است. علاقه‌ی ماسک به دوج‌کوین همچنان برای او مورد بحث قرار می‌گیرد. چهارشنبه‌ی این هفته، گروهی از سهام‌داران که با شکایت در دادگاه به‌دنبال دریافت غرامت هستند، ادعا کردند که ماسک دانش قبلی درباره‌ی افزایش و کاهش قیمت دوج کوین داشته است.

شاکیان اصلی پرونده شرکت‌های تسلا، اسپیس ایکس و بورینگ کمپانی هستند که از سال قبل مدعی شده‌اند که ماسک به دنبال جذب سرمایه‌گذاران برای دوج‌کوین بوده است تا خودش سود زیادی به جیب بزند.

ماه گذشته، وکلای ایلان ماسک از دادگاه خواستند که پرونده را مختومه اعلام کند چون به گفته‌ی آن‌ها، ادعای شاکیان با واقعیت هم‌خوانی ندارد.

به نوشته‌ی گیزمودو، شاکیان پرونده درخواست اصلاح دادخواست را ثبت کردند تا مطالبات خود را به‌طور واضح‌تر بیان و ادعای نوسان‌گیری ایلان ماسک را مطرح کنند. به گفته‌ی این افراد، ایلان ماسک قیمت دوج کوین را ۳۶٬۰۰۰ درصد افزایش داد و سپس در برنامه‌ی پرمخاطب Saturday Night Live به‌طور غیرمنتظره‌ای علیه این رمزارز موضع گرفت.

دو ماه پیش، ایلان ماسک به‌یک‌باره لوگوی توییتر را به دوج‌کوین تغییر داد تا این رمزارز را مجدداً بر سر زبان‌ها بیاندازد. این اقدام توجه بسیاری را به خود جلب کرد و باعث رشد ۳۰ درصدی قیمت دوج کوین شد. پس از حذف لوگوی دوج کوین از توییتر، قیمت این رمزارز سریعاً کاهش یافت. شاکیان پرونده می‌گویند که ایلان ماسک در همان زمان ۱۲۴ میلیون دلار دوج کوین را فروخته است.

آیا این اقدام ایلان ماسک باعث افزایش یا کاهش ارزش دوج کوین در بازار شده است؟

بله، این اقدام ایلان ماسک در تغییر لوگوی توییتر به دوج‌کوین، به‌طور مستقیم باعث افزایش ارزش دوج کوین شده است. پس از این اقدام، قیمت دوج کوین به صورت ناگهانی ۳۰ درصد افزایش یافت. اما پس از حذف لوگوی دوج کوین از توییتر، قیمت این رمزارز سریعاً کاهش یافت. همچنین، شاکیان پرونده می‌گویند که ایلان ماسک در همان زمان ۱۲۴ میلیون دلار دوج کوین را فروخته است که ممکن است تأثیری در کاهش ارزش دوج کوین داشته باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *