0

انویدیا با ترک صنعت رمزارزها، تمرکز خود را بر حوزه هوش مصنوعی افزایش خواهد داد

ه هوش مصنوعی
بازدید 115

به نظر می‌رسد که انویدیا به طور کامل از صنعت رمزارزها دست کشیده است، زیرا در حال حاضر تمرکز خود را بر روی روندهای جدید هوش مصنوعی مانند ChatGPT قرار داده است.
مایکل کاگان، مدیر ارشد فناوری انویدیا در یک مصاحبه اخیر با گاردین، اعلام کرد که رمزارزها هیچ نوآوری جدیدی برای جامعه به همراه نمی‌آورند. این بیانیه بسیار جالب است زیرا چند روز پس از رویداد GTC ۲۰۲۳ منتشر شده است، جایی که مدیرعامل انویدیا درباره هوش مصنوعی و اهمیت آن در دنیای محاسبات صحبت‌های زیادی داشت.
کاگان در بخشی از صحبت‌های خود اظهار کرد: “انجام بسیاری از کارها در دنیای رمزارزها نیازمند پردازش‌های موازی است و انویدیا در این زمینه بهترین عمل می‌کند؛ بنابراین مردم از پردازنده‌های ما برای این هدف استفاده می‌کنند. آن‌ها کارت‌های گرافیک را خریداری کرده و در نهایت ارزش بازار رمزارزها کاهش یافت، زیرا هیچ نوآوری مفیدی برای جامعه به همراه نمی‌آوردند. اما هوش مصنوعی فوایدی برای جامعه انسانی دارد.”
مایکل به ادامه اعلام کرد که به جای استفاده از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا برای استخراج رمزارز، چندین کاربرد دیگر مانند هوش مصنوعی در قالب ChatGPT وجود دارد. جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا در رویداد GTC ۲۰۲۳ اظهار داشت که اولین ابررایانه OpenAI را به این شرکت تحویل داده است تا قدرت پردازشی مورد نیاز برای سرورهای ChatGPT را فراهم کند.
انویدیا برای حل و فصل اختلاف با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مبلغ ۵.۵ میلیون دلار باید پرداخت کند. این شرکت به اتهام عدم اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذاران درباره درآمدی که از فروش پردازنده‌های گرافیکی مخصوص استخراج رمزارز به‌دست آورده بود، مورد سوءاستفاده قرار گرفت. به دلیل تقاضای زیاد، این شرکت مجبور شد برای چند ماه پی‌درپی، موجودی پردازنده‌های گرافیکی را انباشته کند. در این بازه زمانی، قیمت کارت‌های گرافیکی به سطح بالاتری رسید. انویدیا زمانی درآمد حاصل از فروش این کارت‌ها را اعلام کرد که تورم موجودی و قیمت آن‌ها به طور کامل به حالت عادی بازگشته بود.
تاریخچه انویدیا با رمزارزها و استخراج آن‌ها مسیری پر پیچ و خم را طی کرده است. به گزارش WccfTech، درحالی که این شرکت فعالانه تلاش کرده استفاده از سخت‌افزار و پردازنده‌های گرافیکی گیمینگ را برای اهداف محدود کند، اما برخی کارت‌های گرافیکی مخصوص رمزارز به نام انویدیا CMP نیز عرضه شده است که صرفاً برای فرآیند استخراج رمزارز طراحی شده‌اند. تیم سبز همچنین در دوران رونق استخراج رمزارزها با افزایش قابل توجه درآمد مواجه شد و برخی از شرکای اصلی آن، تعداد زیادی از پردازنده‌های گرافیکی را به شرکت‌های بزرگ استخراج رمزارز ارسال می‌کردند.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *