0

بازگشایی فعالیت صرافی FTX پس از ورشکستگی: تزریق امید به صنعت کریپتو

صنعت کریپتو
بازدید 96

مدیرعامل جدید FTX،

صرافی پس از ورشکستگی سمن بنکمن‌فرید، اعلام کرد که یک “تیم عملیاتی” ویژه تشکیل داده است تا امکان از سرگیری فعالیت‌ها را بررسی کند.

مدیرعامل جدید FTX، جان رِی، که جایگزین سم بنکمن‌فرید شده است و نظارتی بر روی روند ورشکستگی دارد، در یک مصاحبه با وال‌استریت ژورنال اعلام کرد که صرافی در حال تلاش برای بازیابی کسب‌وکار خود است و در صورت فراهم بودن منابع لازم، قصد دارد فعالیت خود را از سر بگیرد.

جان رِی، که در انتهای سال قبل به عنوان مدیرعامل FTX منصوب شد، یک “گروه عملیاتی” ویژه در داخل FTX تشکیل داده است که به بررسی امکان از سرگیری فعالیت‌های شعبه بین‌المللی این صرافی (FTX.com) می‌پردازد.

به گفته جان ری، او در حال بررسی شرایط است تا بفهمد آیا بازیابی فعالیت‌های FTX به نفع مشتریان صورت گرفته است یا بهتر است دارایی‌ها نقد و پلتفرم فروخته شود.

بعد از انتشار گزارش وال‌استریت ژورنال، ارزش توکن FTT (متعلق به صرافی FTX) تقریباً ۳۰ درصد رشد کرد.

سم بنکمن‌فرید، مدیرعامل سابق FTX که قبل از برکناری به عنوان “سلطان رمزارز” و “وارن بافت جوان” شناخته می‌شد، در یک توییت خشنودی خود درباره احتمال از سرگیری فعالیت‌های FTX ابراز خرسندی کرد.

بنکمن‌فرید متهم به سرقت میلیاردها دلار از دارایی‌های مشتریان FTX است. اسناد منتشر شده نشان می‌دهند که FTX از دارایی‌های شخصی مشتریان برای تأمین هزینه‌های شرکت Alameda Research استفاده کرده است. در دادگاه آمریکا، بنکمن‌فرید ادعای بی‌گناهی را مطرح کرده است.

تاکنون هنوز مشخص نیست که دارایی‌های مشتریان FTX با چه سرنوشتی روبه‌رو خواهند شد. در اوایل هفته جاری، FTX در یک گزارش اعلام کرد که هکرها از زمان ورشکستگی در اواخر سال ۲۰۲۲، ۴۱۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت برده‌اند.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *