0

بررسی اصالت ماری‌جوآنا با استفاده از فناوری بلاک‌چین

بلاک‌چین
بازدید 83

یک نهالستان در ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که:

برای تأیید اعتبار گیاه شاه‌دانه از یک سیستم ویژه بر پایه بلاک‌چین استفاده می‌کند.
یک نهالستان در ایالت کالیفرنیا در حال پرورش گیاه شاه‌دانه، تصمیم به استفاده از بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند برای تأیید اعتبار گیاهان دارویی خود گرفته است. این نهالستان با همکاری پروژه EMTRI و شرکت Global Compliance Applications تشکیل شده است. از طریق قابلیت‌های بلاک‌چین EMTRI، این نهالستان توانایی صدور گواهی‌های دسته‌ای برای نشاء گیاهان را دارد.

نهالستان‌های شاه‌دانه، مؤسساتی هستند که در زمینه ژنتیک گیاهان تخصص دارند و با هدف تولید و توزیع عمده کلون‌ها، نشاءها و بذرها فعالیت می‌کنند. طبق بیانات مندوسینو کلون، استفاده از بلاک چین به این نهالستان امکان می‌دهد “فرایند آغازین سفر گیاه شاه‌دانه به عنوان یک محصول برتر” را به طور شفاف ثبت کند.

گواهی دسته‌ای، که نوعی قرارداد هوشمند است، برای هر دسته از کلون‌های نهالستان صادر می‌شود. این گواهی، به هر نشاء یک “بلاک شناسایی منحصربه‌فرد” اختصاص می‌دهد. این بلاک، که توسط مندوسینو کلون ساخته شده است، با استفاده از بلاک چین مبتنی بر اتریوم، با نهالستان ارتباط برقرار می‌کند.

مشتریان نهالستان، شامل مزارع تجاری و داروخانه‌ها، با استفاده از سیستم مبتنی بر بلاک‌چین قادر خواهند بود اصالت کلون‌ها و نسبت ژنتیکی آن‌ها را تأیید کنند. اولین دسته از کلون‌ها که با گواهی دسته‌ای به فروش می‌رسند، تقریباً سه هفته بعد تحویل خواهند شد.

پرورش‌دهندگان مجاز که کلون‌ها را از شرکت مندوسینو خریداری می‌کنند، به پاداش‌هایی به شکل توکن EMT (متعلق به EMTRI) دسترسی خواهند داشت. آن‌ها همچنین می‌توانند در پروژه جدید بلاک‌چین شرکت کنند. توکن EMT در اواخر سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شده است و می‌توان آن را در Uniswap با استفاده از USDC مبادله کرد. توجه داشته باشید که EMT در صرافی‌ها و پلتفرم‌های مرکزی مانند CoinGecko که داده‌های بازار رمزارزها را پایش می‌کنند، لیست نشده است.

استفاده از فناوری رمزارز برای پرورش شاه‌دانه یک اتفاق جدید نیست. در انتهای سال گذشته، پروژه‌ای به نام Cannaland در متاورس با تمرکز بر شاه‌دانه راه‌اندازی شد تا دنیایی مجازی برای علاقه‌مندان به این گیاه دارویی ایجاد شود.

توکن EMT در اواخر سال 2022 راه‌اندازی شد و می‌توان آن را در سایر صرافی‌ها و پلتفرم‌ها مبادله کرد

در صورتی که آنها این توکن را در فهرست خود قرار داده باشند. اما باید توجه داشته باشید که اگر توکن EMT در یک صرافی خاص یا پلتفرمی لیست نشده باشد، شما قادر نخواهید بود آن را در آنجا معامله کنید. لذا قبل از هرگونه معامله، بهتر است با صرافی یا پلتفرم مورد نظر خود تأیید کنید که آیا توکن EMT در آن قابل معامله است یا خیر.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *