0

بزرگترین ایردراپ کریپتو

ایردراپ کریپتو
بازدید 533

بزرگترین ایردراپ کریپتو؛ کاربران با شروع نوروز، ایردراپ توکن آربیتروم (ARB) را دریافت خواهند کرد!

آربیتروم به عنوان یکی از راهکارهای لایه دو، بازخورد بسیار خوبی از جامعه رمزارز‌ها دریافت کرده است و ایردراپ بعدی توکن آربیتروم در تاریخ ۲۳ مارس برگزار خواهد شد.

آربیتروم، یکی از بزرگترین پروژه‌های لایه دو برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم، بازهم قصد دارد بخشی از توکن‌های خود با نام ARB را به صورت ایردراپ در جامعه کاربران توزیع کند.

بنیاد آربیتروم اعلام کرده است که توکن ARB در روز پنج‌شنبه، ۲۳ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۲) در بین اعضای انجمن آربیتروم توزیع خواهد شد. توکن ARB نمادی است از تبدیل رسمی آربیتروم به یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO)، که به معنای این است که دارندگان آن قادر به مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مهم آربیتروم و شبکه‌های زیرمجموعه‌اش مانند آربیتروم وان و آربیتروم نووا خواهند بود. این شبکه‌ها به اعضای پروژه اجازه می‌دهند تراکنش‌های خود را با سرعت بالاتر و همچنین هزینه کمتر در بلاکچین اتریوم انجام دهند.

بنیاد آربیتروم در یک بیانیه اعلام کرد:

“سازمان غیرمتمرکز مستقل آربیتروم قادر خواهد بود کنترل تصمیم‌گیری‌های کلیدی در سطح پروتکل اصلی را فراهم کند و این به معنای این است که کاربران قادر خواهند بود در فرایند بهبود فناوری و روش‌های درآمدزایی در اکوسیستم نقش داشته باشند.”

بنیاد آربیتروم قصد دارد تعداد قابل توجهی از توکن‌های خود را (۴۴ درصد) به سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان اصلی اختصاص دهد، و خالق این پروژه، یعنی Offchain Labs، در نظر دارد توکن ARB را به عنوان راهی برای غیرمتمرکزتر کردن بلاکچین جایگزین کند.

استیون گلدفدر، مدیرعامل Offchain Labs، به کوین‌دسک گفت: “بخشی که برای من بسیار هیجان‌انگیز است، تمرکززدایی است و Offchain Labs هیچگونه کنترلی بر آینده این پروژه ندارد. ما به عنوان ارائه‌دهنده خدمات فعالیت خواهیم کرد و در صورت درخواست DAO برای ساخت نرم‌افزار، آن را انجام خواهیم داد.”

توکن ARB چیست؟

آربیتروم در همکاری با شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز Nansen، برای تعیین کاربران واجد شرایط دریافت توکن ARB همکاری کرده است. به گفته گلدفدر، تعداد تراکنش‌هایی که توسط کاربران انجام شده، تعداد برنامه‌هایی که آنها استفاده کرده‌اند و مدت زمان استفاده از این برنامه‌ها به عنوان پیش‌نیازهای دریافت ایردراپ بعدی در نظر گرفته شده‌اند. او ادامه داده و گفته است که آربیتروم وان و آربیتروم نیترو برای تعیین واجد شرایط بودن کاربران به کار رفته‌اند.

کاربران آربیتروم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت gov.arbitrum.foundation، وضعیت واجد شرایط بودن خود را برای دریافت ایردراپ بعدی این پروژه بررسی کنند. به کاربران توصیه شده است که در هنگام بررسی این موضوع، بسیار دقت کنند زیرا کلاهبرداران معمولاً از رویدادهای ایردراپ برای فریب افراد از طریق وب‌سایت‌های فیشینگ استفاده می‌کنند.

تعداد کل توکن‌های ARB معادل ۱۰ میلیارد واحد خواهد بود. بنیاد آربیتروم ۵۶ درصد از این توکن‌ها را تحت کنترل خود خواهد داشت و ۱۱٫۵ درصد آن‌ها از طریق ایردراپ به کاربران واجد شرایط اهدا خواهد شد. همچنین ۱٫۱ درصد از توکن‌های این بنیاد نیز به سازمان‌های غیرمتمرکز مستقلی که در اکوسیستم آن فعالیت می‌کنند، اختصاص داده می‌شود. توکن‌های باقی‌مانده نیز در خزانه نگه‌داری خواهند شد و کنترل آنها بر عهده آربیتریوم DAO خواهد بود.

۴۴ درصد از توکن‌های موجود در آربیتروم به سرمایه‌گذاران و کارمندان شرکت Offchain Labs اختصاص داده خواهد شد. مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است که توکن‌های ARB مشمول دوره‌ی قفل و زمان‌بندی انتقال خواهند بود.

توکن‌های ARB تنها برای حاکمیت پروتکل بنیاد آربیتروم استفاده می‌شوند و نه برای پرداخت هزینه‌های اتریوم یا آربیتروم مانند توکن اتر (ETH). مدیریت آربیتروم DAO به صورت خودکار اجرا می‌شود و این به این معنی است که از آرای کاربران برای تغییر مستقیم در کدهای اصلی پروژه می‌توان استفاده کرد.

تغییرات در کدهای اصلی آربیتروم باید با توجه به بازرسی و ملاحظات امنیتی، با زمانبندی انجام شوند. با این حال، یک شورای امنیتی به تعداد ۱۲ نفر تحت مدیریت آربیتروم وان قادر به رفع مشکلات به سرعت‌تر خواهند بود.

معرفی توکن ARB همزمان با راه‌اندازی آربیتروم وان صورت می‌گیرد. این پروژه به برنامه‌ها و پروتکل‌های شخص ثالث امکان می‌دهد تا پروژه‌های لایه ۳ جدید را با استفاده از زیرساخت کم هزینه‌ی آربیتروم ایجاد کنند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *