0

بیتکوین به نزدیکی ۲۱ هزار دلار رسید

بیتکوین
بازدید 428

با نزدیک شدن قیمت بیتکوین به ۲۱٬۰۰۰ دلار،

برخی از تحلیلگران خوش‌بین در حال حاضر احتمال آغاز بازار گاوی مشابه سال ۲۰۱۹ را بیان می‌کنند.

در چند روز اخیر، بیتکوین یک روند رو به رشد را طی کرده است و در لحظه نگارش این مقاله، با قیمت ۲۰٬۸۸۳ دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود. پس از هفت روز از جنجال صرافی FTX، قیمت بیتکوین ۲۴ درصد رشد کرده است.

به گزارش نشریه Bitcoinist، رشد قیمت در چندین رمزارز دیگر نیز مشاهده می‌شود؛ اما نسبت رشد بیتکوین نسبت به سایر رمزارزها بهتر بوده است. احتمالاً افزایش قیمت بیتکوین نتیجه ورود سرمایه‌گذاران خوش‌بین به بازار کریپتو است.

افزایش قیمت بیتکوین در ابتدا ممکن است شگفت‌انگیز به نظر برسد؛ اما با توجه به بهبود شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که به بهبود وضعیت اقتصادی اشاره می‌کند، ادامه روند رو به رشد بیتکوین قابل پیش‌بینی است.

تحلیلگران به طور کلی می‌گویند که در صورت ادامه وضعیت فعلی، احتمالاً با شروع بازار گاوی روبرو خواهیم بود. اما به نظر می‌رسد که بیتکوین در حال حاضر نمی‌تواند مقاومت فعلی را بشکند؛ اما ممکن است در روزهای آینده چنین اتفاقی رخ دهد.

با وقوع فروپاشی صرافی بزرگ FTX، ارزش بیتکوین ۲۷ درصد کاهش یافت و رمزارزهای دیگر نیز بازدهی مشابهی را تجربه کردند. نزدیک شدن بیتکوین به قیمت ۲۱٬۰۰۰ دلار منجر به لیکوید شدن تعداد زیادی از پوزیشن‌های شورت برای این رمزارز شده است.

رشد قیمت بیتکوین باعث شده است که تعدادی از سرمایه‌گذاران منتظر آغاز بازار گاوی در روزهای آینده باشند. اکثر علاقه‌مندان به بیتکوین در توییتر پیش‌بینی‌های مثبتی درباره آینده این رمزارز می‌کنند.

یکی از تحلیلگران می‌گوید که در حال حاضر، ابعاد نمودار شمعی بیتکوین مشابه نموداری است که در سال ۲۰۱۹ بازار گاوی را تأیید کرد. البته هیچگاه نمی‌توان بر اساس عملکرد گذشته، آینده را پیش‌بینی کرد؛ اما با این حال، تعداد زیادی از طرفداران کریپتو نگاهی مثبت به قیمت بیتکوین در روزهای آینده دارند.

تحلیلگران دیگر نیز نظرات و تحلیل‌های خود را درباره آینده قیمت بیتکوین ارائه داده‌اند

برخی از آنها معتقدند که با توجه به رشد پیوسته قیمت بیتکوین و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر، قیمت آن در آینده به صورت مثبت ادامه خواهد داشت. آنها به عواملی مانند افزایش تقاضا، ورود شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاری‌های نوین در بازار کریپتوارز اشاره می‌کنند.

با این حال، برخی تحلیلگران دیگر نیز هشدارهایی مبنی بر احتمال وقوع اصلاح قیمت بیتکوین در آینده نزدیک می‌دهند. آنها معتقدند که با توجه به نوسانات قابل توجه در بازار کریپتوارز و احتمال وقوع پرونده‌های منظمی مانند تنظیمات رسمی، قیمت بیتکوین ممکن است متأثر شود و اصلاحی را تجربه کند.

مهم است به‌یاد داشت که بازار کریپتوارز بسیار پویا و پیچیده است و نظرات تحلیلگران ممکن است متفاوت باشد. همیشه بهتر است در تصمیم‌گیری‌های مالی خود، اطلاعات بیشتری را جمع‌آوری کرده و به صورت جامع به تحلیل‌های مختلف توجه کنید.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *