0

دوران تاریکی در صنعت کریپتو

کریپتو
بازدید 443

ضرر میلیاردرهای رمزارز در ۹ ماه اخیر به مبلغ ۱۱۶ میلیارد دلار؛ دوران تاریکی در صنعت کریپتو

در ماه‌های اخیر، دارایی سرمایه‌گذاران برجسته صنعت کریپتو با شدت کاهش یافته است. سرمایه ۲۴ میلیارد دلاری سم بنکمن‌فرید اکنون به حداقل صفر دلار رسیده است.

بر اساس تخمینات مجله فوربز، کاهش قیمت سهام و حرکت بازار به سمت رکود اقتصادی همراه با ورشکستگی برخی از شرکت‌های بزرگ، در ۹ ماه اخیر، منجر به ضرر بیش از ۱۱۶ میلیارد دلار برای بنیان‌گذاران و سهامداران صنعت کریپتو شده است.

این ضرر معادل ترکیب دارایی‌های شخصی ۱۷ نفر از فعالان بزرگ صنعت کریپتو است. از این تعداد، ۱۵ نفر از مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰ و فروردین ۱۴۰۱) تاکنون، بیش از نیمی از دارایی خود را از دست داده‌اند. این اتفاق منجر به حذف نام ۱۰ نفر از فهرست میلیاردرهای صنعت کریپتو شده است.

یکی از ضررهای مالی قابل توجه در طول ۹ ماه گذشته به مدیرعامل صرافی بایننس، چانگ‌پنگ ژائو (مشهور به سی‌زی)، وارد شده است. در مارس سال جاری، ۷۰ درصد سهام وی در صرافی بایننس به ارزش ۶۵ میلیارد دلار بود؛ اما اکنون ارزش این سهام به ۴٫۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، هم اکنون دارایی خالصی به ارزش تقریباً ۱٫۵ میلیارد دلار دارد. ارزش دارایی‌های او در مارس امسال به ۶ میلیارد دلار می‌رسید. ثروت کریس لارسن، هم‌بنیان‌گذار ریپل، از ۴٫۳ میلیارد دلار به ۲٫۱ میلیارد دلار کاهش یافته است. همچنین، ارزش دارایی‌های کامرون و تایلر وینکلواس، مدیران صرافی جمنای، از ۴ میلیارد دلار به ۱٫۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

سم بنکمن‌فرید و گری وانگ، مدیران سابق صرافی سقوط‌کرده FTX، از جمله افرادی هستند که از فهرست میلیاردرهای صنعت کریپتو خارج شده‌اند. ارزش دارایی‌های این دو فرد در ماه مارس به ترتیب ۲۴ و ۵٫۹ میلیارد دلار بود؛ اما در حال حاضر به صفر دلار رسیده‌اند. لازم به ذکر است که ثروت بری سیلبرت، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Digital Currency Group، با اتفاقات پس از فروپاشی صرافی FTX به‌طور کامل از بین رفت و ارزش آن به ۳٫۲ میلیارد دلار کاهش یافت.

در بین میلیاردرهای سابق صنعت کریپتو، نام مدیران شرکت‌های Alchemy، OpenSea، Coinbase و MicroStrategy نیز دیده می‌شود. تحلیلگران بیان می‌کنند که احتمالاً به زودی شاهد پایان بازار خرسی در صنعت کریپتو نخواهیم بود؛ زیرا فروپاشی صرافی بزرگ FTX به بازار وحشت الحاق کرده و بسیاری از سهامداران را وادار به خروج سرمایه شده است. انتظار می‌رود که افت ارزش بازار کریپتو تا پایان سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *