0

رمزارز، دارایی دومین درخشان در میان خانم‌ها

رمزارز، دارایی
بازدید 695

یک گزارش مستقل از سوی eToro نشان می‌دهد که زنان بیشتر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز نسبت به دارایی‌های سنتی هستند. طبق گزارشی که نشریه Bitcoinist از eToro نقل می‌کند، زنان همچنان علاقه زیادی به مالکیت دارایی‌های سنتی ندارند، اما این ادعا درباره رمزارزها درست نیست. بر اساس تحقیقات، رمزارز به عنوان دومین دارایی محبوب بین زنان پس از ارزهای فیات شناخته شده است.

سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از بدترین سال‌ها برای صنعت کریپتوشرکت‌ها بود، اما در طول یک فصل، مالکیت جهانی در این حوزه از ۳۶ درصد به ۳۹ درصد افزایش یافت. در عین حال، آمارها نشان می‌دهند که محبوبیت رمزارزها در بین زنان به طور قابل توجهی رشد کرده است.

گزارش eToro اعلام می‌کند که درصد مالکیت زنان در دارایی‌های دیجیتال از ۲۹ درصد در فصل سوم سال ۲۰۲۲ به ۳۴ درصد در فصل چهارم افزایش یافته است. به نظر می‌رسد برای بسیاری از زنان، سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوارز‌ها منطقی‌تر از دارایی‌های مالی سنتی است.

eToro می‌گوید که با نزدیک به ۱۰٬۰۰۰ سرمایه‌گذار جهانی در ۱۳ کشور مختلف مشورت کرده است. این نظرسنجی بر اساس یک گزارش متمرکز صورت گرفته بود که ادعا می‌کرد زنان در کلیت خود علاقه بیشتری به سرمایه‌گذاری در رمزارزها دارند.

از سوی دیگر، مالکیت مردان در دارایی‌های کریپتو تجربه رشد اندکی داشته و از فصل سوم تا چهارم سال ۲۰۲۲ تنها یک درصد افزایش یافته است.

افزایش اشتیاق زنان به سرمایه‌گذاری در رمزارزها نشان می‌دهد که آن‌ها از نظرشان، بازارهای مالی سنتی جذابیت کمتری دارند. بیشتر افرادی که در کریپتوسرمایه‌گذاری می‌کنند، به دنبال کسب سود بیشتر در مدت زمان کمتر هستند.

بخشی از زنانی که در نظرسنجی eToro شرکت کرده‌اند، اعتقاد دارند که فناوری بلاکچین قدرتمند است و از نظر آن‌ها، رمزارز می‌تواند در آینده نوعی دارایی متحول‌کننده باشد.

گروهی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بیان می‌کنند که به دلیل ترس از نوسانات شدید که معمولاً در بازار کریپتو دیده می‌شود، تاکنون به سرمایه‌گذاری در رمزارزها روی نیاورده‌اند. همچنین، سخت‌گیری نهادهای نظارتی نیز عاملی دیگر برای دوری از بازار کریپتو است.

در بخشی از گزارش خود، eToro اظهار می‌کند که زنان به طور معمول بیشتر از مردان ریسک‌پذیر هستند، زیرا با وجود آگاهی از نوسانات و محدودیت‌های قانونی در صنعت کریپتو، همچنان به افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه ادامه می‌دهند.

eToro همچنین اعلام می‌کند که علاوه بر زنان، سرمایه‌گذاران نسبتاً سنین بالا هم علاقه‌مند به خریداری رمزارزها بوده‌اند. براساس این گزارش، تعداد سرمایه‌گذاران مالک کریپتو در گروه سنی ۳۵ تا ۴۴ سال و گروه سنی ۴۴ تا ۵۴ سال به‌ترتیب پنج درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، بررسی‌های eToro نشان می‌دهد که تعداد بیشتری از کسب‌وکارها در ایالات متحده، بریتانیا و چین به سرمایه‌گذاری در فناوری بلاکچین مشغول هستند. ۸۷ درصد از ۶۰۰ شرکت مورد نظر در نظرسنجی اعلام کردند که در سال آینده نیز قصد استفاده از بلاکچین را دارند.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *