0

ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ واقعیت هایی از وی را در رمزنگار 24 بخوانید

عکس ساتوشی ناکاموتو
بازدید 205

ساتوشی ناکاموتو در بین کسانی که در دنیای ارز دیجیتال فعالیت میکنند اسم بسیار مشهوری است ، و تمامی جامعه رمز ارز ها در مورد این موضوع اطلاعات زیادی را دارند اما واقعا این شخص کیست؟

چرا ساتوشی ناکاموتو مشهور شد؟

ساتوشی ناکاموتو یا Satoshi Nakamoto نام مستعار یک فرد یا گروهی از افراد می‌باشد که نویسنده قدیمی مقاله بیت کوین و خود قطعه نرم‌افزار بیت کوین بوده‌اند. او در سال ۲۰۰۸ مقاله‌ای با عنوان “بیت کوین: یک سیستم پول الکترونیکی جدید” منتشر کرد که تفکر اصلی و کلیدی پایه و اساس برای ایجاد بلاکچین و بیت کوین است.

ساتوشی ناکاموتو هیچ‌ چیز در مورد خودش و هویت اصلی خود به جز چهره‌ای مبهم در تصاویر خود نگاشته است. در نوشته‌هایش در مورد بیت کوین همیشه از اسم مستعار استفاده کرده است، و هیچ اطلاعات شخصی را در مورد خودش منتشر نکرده است.

بیشتر مردم اعتقاد دارند که ساتوشی ناکاموتو یک شخص جدی و حرفه‌ای در دنیای رمزارز و بلاکچین بود. همچنین، تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است چند نفر مختلف با نام “ساتوشی ناکاموتو” مطالبی را در اینترنت منتشر کرده باشند، اما هیچ کدام از این افراد هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو نیستند.

در نتیجه، هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو برای همیشه پنهان خواهد ماند.

بیشتر اطلاعات مربوط به ساتوشی ناکاموتو در دسترس نیست، اما در زیر به برخی از اطلاعات مرتبط با او اشاره خواهیم کرد:

در سال ۲۰۰۸، ساتوشی ناکاموتو مقاله بیت کوین را در یکی از فروم‌های آنلاین منتشر کرد. در این مقاله، او نظریه‌ای را ارائه داد که بیت کوین به عنوان یک پول الکترونیکی مستقل از دولت‌ها و بانک‌ها، با استفاده از تأیید توسط شبکه کامپیوتری بین‌المللی و به شکل غیرقابل تعقیب می‌تواند به صورت آنلاین از طریق انتقال دادن کد‌های خصوصی به طرف مقابل انجام شود.

طی سال‌های پیشین ایجاد بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو برای توسعه بیت کوین با چندین نفر ارتباط برقرار کرد. او اغلب از روش مخفی‌کاری برای انجام این کار استفاده می‌کرد و تنها به مودم اشاره‌ای داشته است که در ادامه به توسعه بیت کوین کمک کرد.

مجسمه ساتوشی ناکاموتو

سپس در سال ۲۰۱۰، ساتوشی ناکاموتو اولین تراکنش بیت کوین را با هموطن خود انجام داد.

به طور کلی، به دلیل عدم افشای هویت وی هیچ چیز درباره زندگی شخصی و زمینه‌های علمی او و ارتباطات وی با دیگران و شرکت‌های دیگر در زمینه تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها در دسترس نیست.

ساتوشی ناکاموتو چقدر ثروتمند است ؟

هیچ کس به طور دقیق نمی‌داند که چه مقدار وجود پولی ساتوشی ناکاموتو به صورت خالص دارد. در واقع، به دلیل کار به صورت مخفیانه و فعالیت در پروژه بیت کوین، با عمدتا پول‌های دیجیتال پرداخت شده به او به دست آمده است.

بنابراین، ارزش دقیق دارایی ها و ثروت ساتوشی ناکاموتو نامشخص است. گفته‌ها و حدس‌های مختلفی در مورد میزان بیت کوین‌هایی که او در اختیار دارد وجود دارد، اما هیچ کدام از این اطلاعات قابل اثبات نیست.

بر اساس آخرین ارزش بلاکچین بیت کوین، مقداری که به صورت غیرمستقیم مربوط به ساتوشی ناکاموتو است، بیش از ۷۰۰ میلیون دلار است. اگر وی هنوز هم در اختیار تمامی بیت کوین ها بود، ارزش خالص ثروت وی بیشتر از این عدد خواهد بود، اما احتمالا این شبهه رواج دارد که وی به طور کامل از بلاکچین رهایی یافته است و نمی‌تواند هیچ بیت کوینی را انتقال دهد.

چه کسانی  می توانند ساتوشی ناکاموتو باشند ؟

در بین شایعات مختلف، چندین نفر به عنوان ساتوشی ناکاموتو معرفی شده‌اند. این شایعات شامل موارد زیر است:

یک شخص با نام کریگ رایت (Craig Wright) ادعا کرده است که وی ساتوشی ناکاموتو است. وی این ادعا را با ارائه دلیلی بر اساس ارائه توضیحات فنی و برخی از کلیدهای خصوصی بیت کوین انجام داده است، اما ادعای وی توسط جامعه بلاک‌چین و رمزارز به طور گسترده ای تکذیب شده است.

دو نفر به نام‌های دیگ پاسکال (Dorian Nakamoto) و هال فاینی (Hal Finney) همچنین به طور گسترده ای به عنوان ساتوشی ناکاموتو محبوب شده بودند، اما هر دو تکذیب کردند که او هستند.

تعداد دیگری از نام‌های شناخته شده در فضای دیجیتال شامل نیک زاب (Nick Szabo) و الوت دوه (Elet Duh) همچنین به عنوان ممکن است ساتوشی ناکاموتو محبوب شدند، اما هیچکدام ادعای خود را تایید نکردند و به خودشان پیش شدند.

اگرچه هیچ کدام از این شخصیت‌ها به عنوان ساتوشی ناکاموتو تایید نشده‌اند، اما باز هم شخصیت مرموز و بی‌نام فامیل ساتوشی ناکاموتو به عنوان یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های فضای دیجیتال به شمار می‌رود.

چرا هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناس است؟

هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو توسط خود وی ناشناس مانده است و دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. برخی از دلایل احتمالی زیر هستند:

حفظ حریم خصوصی: ساتوشی ناکاموتو احتمالاً می‌خواهد که حفظ حریم خصوصی اش به دلایل شخصی و امنیتی حائز اهمیت باشد. نشر هویت واقعی اش می‌تواند به دلیل دسترسی ساده‌تر به او، خطراتی را برای وی به همراه داشته باشد.

ایجاد شبهه: ساتوشی ناکاموتو احتمالاً می‌خواهد که به طور مستقیم با بلاک‌چین و بیت کوین به همراه نباشد. با نگه‌داشتن هویت اش ناشناس، شکوه و جاذبه ماجرا و تأثیر بلاک‌چین و بیت کوین در بدو ورود آن به بازار را افزایش داده است.

پایداری بیت کوین: ساتوشی ناکاموتو به طور دقیق نمی‌داند چه اتفاقی در آینده برای بیت کوین و بلاک‌چین خواهد افتاد. با نگه‌داشتن هویت اش ناشناس، وی از ایجاد توقعاتی برای اطرافیان و کاهش اعتماد و ناپایداری در بیت کوین جلوگیری می‌کند.

طراحی پروتکل بیت کوین: حضور ساتوشی ناکاموتو احتمالاً می‌تواند برای مخالفان و مسدودسازانی که می‌خواهند به‌شدت تلاش کنند تا از بلاکچین و سیستم بیت کوین استفاده نکنند منفی باشد. در شرایطی که یک شخص یا شرکت رهبر مشخص و قدرتمند در پشت تکنولوژی بیت کوین قرار دارد، ساده‌تر است تا فنون مختلف حمله‌ای برای قرار دادن سیستم استفاده شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *