0

سرقت ۱۰۰ میلیون دلار رمزارز توسط هکرهای کره شمالی در سال گذشته

رمزارز توسط هکرهای
بازدید 448

با توجه به اعلامیه مرکز تحقیقات فدرال آمریکا (FBI)،

هکرهای مرتبط با کره شمالی در سال گذشته مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار رمزارز را به سرقت بردند. در بیانیه‌ی صادر شده توسط FBI، ذکر شده است که دو گروه هکر به نام‌های لازاروس و APT38 مسئول این سرقت بزرگ در سال گذشته بوده‌اند. طبق ادعای FBI، این حمله بزرگ از طریق یک سرویس رمزنگاری انجام شده است. در ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد و تیر ماه ۱۴۰۱)، این گروه‌ها حمله هکری خود را از طریق بریج بلاکچین Horizon شرکت Harmony که در آمریکا فعال است، انجام دادند.

بریج‌ها مانند Horizon و سایر بریج‌ها، قادر به انتقال توکن‌های رمزارز بین بلاک چین‌های مختلف هستند. این بریج‌ها که دسترسی به بلاک چین‌های مختلف دارند، هدفی جذاب برای هکرها بوده‌اند. بر اساس گزارش ارائه شده توسط بلومبرگ، در سال گذشته، مقدار دو میلیارد دلار از ارزهای رمزارز از طریق ۱۳ هک بریج‌های بلاک چین سرقت شده است.

هکرهای مرتبط با کره شمالی در اوایل سال گذشته، با استفاده از پروتکلی به نام Railgun، موفق به انجام فرآیند پول‌شویی ۶۰ میلیون دلار اتر شدند. بخشی از این مقدار پول به چند صرافی رمزارز ارسال و به بیت کوین تبدیل شد.

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بزرگترین صرافی رمزارز جهان، در هفته‌ی گذشته اعلام کرد که بایننس به پلتفرم Huobi کمک کرده است تا بخشی از دارایی‌های سرقت‌شده را مسدود کند و ۱۲۴ بیت کوین را بازیابی کند.

اداره‌ی تحقیقات فدرال آمریکا اعلام کرده است که گروه هکری Lazarus از طریق هک بریج Ronin نیز مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار را سرقت کرده است.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *