0

صنعت کریپتوکارنسی «قمار» است

صنعت کریپتوکارنسی
بازدید 595

میلیاردر آمریکایی: صنعت کریپتوکارنسی «قمار» است و نیاز به ممنوعیت دارد

میلیاردر آمریکایی در اعتقاد خود معتقد است که صنعت کریپتوکارنسی بیشتر به عنوان یک وسیله مورد توجه جنایاتکاران و شبیه به قمار استفاده می‌شود و از دولت ایالات متحده خواستار ممنوعیت آن می‌شود، همانند رویکردی که چین اتخاذ کرده است.

چارلی مانگر، نایب‌رئیس میلیاردر برکشایر هاتاوی و یکی از بزرگترین سرمایه‌داران اپل، در گفت‌وگو با وال استریت ژورنال، اظهار کرد که رمزارزها به مرحله‌ای از “افراط تأسف‌آوری” رسیده‌اند و باید در ایالات متحده ممنوع و متوقف شوند.

چارلی مانگر، که به‌عنوان دست راست سرمایه‌گذار افسانه‌ای وارن بافِت شناخته می‌شود، با منتقدان سرسخت و صریحی از بیت کوین و دیگر توکن‌های دیجیتال رمزنگاری‌شده شناخته می‌شود. او در گذشته صنعت کریپتو را به عنوان “بیماری مقاربتی” توصیف کرده بود و از اجتناب از آن خوشحالی می‌برد.

به گزارش نیویورک پست، آقای مانگر در ستونی که در وال استریت ژورنال منتشر شده، دوباره به ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده پرداخته و توضیح می‌دهد که صنعت کریپتو به نوعی کلاهبرداری غارتگرانه است که هدف آن سرمایه‌گذاران عادی و غیرحرفه‌ای است.

در ستون منتشرشده در روز چهارشنبه هفته گذشته، به تاریخ یکم فوریه ۲۰۲۳ میلادی (۱۲ بهمن ۱۴۰۱)، چارلی مانگر در وال استریت ژورنال نوشته است: “ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده هیچگونه ارزش ارزی، کالایی یا اوراق بهادار ندارند. در واقع، آنها قراردادهای قماری با لبه معاملاتی ۱۰۰ درصد برای میزبان هستند و در کشوری منعقد می‌شوند که در آن قراردادهای قمار به طور سنتی تنها توسط ایالاتی که در رقابت با یکدیگر هستند، تنظیم می‌شوند.”

واضح است که ایالات متحده باید به سرعت اقدام کند و یک قانون فدرال جدید را تصویب کند تا از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کند.

چارلی مانگر، برکشایر هاتاوی

به طور خلاصه، با توجه به ساختار دولتی ایالات متحده، هر ایالت مجاز است قوانین خود را داشته باشد، شرط آنکه با اصول قانون اساسی مغایرت نکند و در صورتی که به موضوعی وارد حیطه دولت فدرال شود، تمام ایالات باید از قوانین فدرال پیروی کنند.

مانگر پیشنهاد می‌دهد کنگره ایالات متحده باید مانند چین عمل کند، که در سال ۲۰۲۱ میلادی به دلیل نگرانی‌ها درباره خطرات احتمالی، استخراج و معاملات رمزارزها را ممنوع کرد.

این میلیاردر همچنین به طور خلاصه به تصویب “قانون حباب” در پارلمان بریتانیا در سال ۱۷۲۰ میلادی اشاره می‌کند. طبق این قانون، بعد از ایجاد هرج و مرج در بازار سهم‌ها که به “حباب دریای جنوبی” معروف شد و به بحران اقتصادی بزرگی منجر شد، تجارت عمومی سهام عادی جدید ممنوع شد. این ممنوعیت برای بیش از یک قرن به قوت خود باقی ماند.

مانگر ادعا می‌کند که انگلستان در طول ۱۰۰ سال گذشته، نقش بزرگی در پیشبرد تمدن بشر داشته است، به دلیل رهبری قوی که در دوران روشنگری و انقلاب صنعتی ایفا کرده و در نهایت، کشوری جدید به نام ایالات متحده را تأسیس کرده است.

مانگر در گذشته نیز به شدت صنعت کریپتو را محکوم کرده و بازیگران اصلی آن را مورد انتقاد شدید قرار داده است.

به عنوان مثال، وقتی در نوامبر ۲۰۲۲ میلادی (آبان ۱۴۰۱) درباره سقوط FTX از او پرسیده شد، در پاسخ به CNBC گفت که ارزهای رمزنگاری شده “بسیار بد” هستند و آماده سوءاستفاده و استثمار هستند.

مانگر معتقد است که کشور ایالات متحده نیازی به ارزی ندارد که توسط جنایتکاران و رباگران قابل استفاده باشد. او باور دارد که برخی افراد به جنبه اخلاقی بازارهای رمزارزها توجهی ندارند و برایشان اهمیتی ندارد که این بازارها ممکن است متأثر از قاچاق کودکان باشند یا بیت کوین، تنها در صورتی که بازار رونق داشته باشد، به دنبال منافع شخصی خود هستند.

درباره پیشنهاد ممنوعیت رمزارزها در ایالات متحده، نظر کاربران زومیت چیست؟

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *