0

صنعت کریپتوی اهل سرنوشت در حال فروپاشی است

صنعت کریپتوی
بازدید 512

یک استاد اقتصاد در دانشگاه نیویورک با شدت در مخالفت با بیت کوین و رمزارزها موضع گرفته و اظهار داشته است که صنعت کریپتو در حال فروپاشی است.

نوریل روبینی،

منتقد صنعت کریپتو و استاد اقتصاد دانشکده کسب و کار استرن در دانشگاه نیویورک، همزمان با بحران بانکی در ایالات متحده، موضعی منفی علیه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده اتخاذ کرده است. او بیان می‌کند که اکوسیستم کریپتو افراد سودجو را میزبانی می‌کند و روزهای پایانی این نوع دارایی‌ها نزدیک است.

روبینی دارایی‌های رمزنگاری‌شده را مناسب برای ذخیره ثروت نمی‌داند و سرمایه‌گذاری در این حوزه را “بسیار خطرناک” توصیف می‌کند. استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به فروپاشی صرافی FTX به عنوان یکی از نمونه‌های برجسته‌ی ناقابل اعتمادی در صنعت کریپتو اشاره کرده است. FTX با یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز به شمار می‌رفت که توسط سم بنکمن‌فرید، مشهور به سلطان رمزارز، مدیریت می‌شد.

نوریل روبینی می‌گوید که رمزارزها به کلاهبرداران، جنایتکاران و افرادی که از مالیات فرار می‌کنند، کمک می‌کند. طبق عقیده روبینی، “کل صنعت ناپایدار کریپتو در حال فروپاشی است.” استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک در ادامه می‌گوید: “اگر می‌خواهید ثروت خود را امن نگه دارید، آخرین جایی که باید در آن سرمایه‌گذاری کنید، بازار رمزارزها است.”

روبینی می‌گوید که نوسانات شدید در بازار کریپتو باعث می‌شود که این صنعت به عنوان یک پناهگاه امن برای دارایی مردم عمل نکند. طبق عقیده او، “انجام کارهای نامطلوب” عامل فروپاشی بانک‌های سیلورگیت و سیگنچر در آمریکا بود. این دو بانک که هفته گذشته تعطیل شدند، ارتباط نزدیکی با شرکت‌های صنعت کریپتو داشتند.

آیا این استاد اقتصاد دلایل خاصی برای اظهاراتش درباره فروپاشی صنعت کریپتو دارد؟

بله، استاد اقتصاد در دانشگاه نیویورک ممکن است دلایل خاصی برای اظهاراتش درباره فروپاشی صنعت کریپتو داشته باشد. این دلایل می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

نوسانات شدید بازار:

استاد ممکن است به نوسانات شدید و ناپایداری قیمت رمزارزها و بیت کوین اشاره کند. این نوسانات می‌توانند نشان دهنده عدم پایداری و عدم قدرت پیش‌بینی در بازار کریپتو باشند.

ریسک‌های امنیتی: استاد ممکن است بر ریسک‌های امنیتی در خصوص رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین تاکید کند. این شامل حملات سایبری، سرقت از صرافی‌ها و نقاط ضعف امنیتی در شبکه‌های بلاکچین می‌شود.

نقض قوانین و مقررات: استاد ممکن است به نقض قوانین و مقررات مالی و تجاری توسط برخی شرکت‌ها و پروژه‌های کریپتو اشاره کند. این موارد می‌توانند شامل تجارت غیرقانونی، پول‌شویی و مشکلات مربوط به حمایت حقوقی و قانونی باشند.

عدم پذیرش گسترده: استاد ممکن است به عدم پذیرش گسترده‌ای از سوی عموم و نهادهای مالی و دولتی اشاره کند. این می‌تواند به عدم تمایل بانک‌ها، سازمان‌های مالی و دولت‌ها به همکاری و قبول رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین برگردانده شود.

مهم است به‌یاد داشته باشید که این فقط یک فرضیه است و برای دقیق‌تر بودن در مورد دلایل خاص استاد، به منابع و اظهارات وی مراجعه کنید.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *