0

قیمت بیتکوین به طور موقت بیش از ۲۴ هزار دلار ارزش گذاری شد

قیمت بیتکوین
بازدید 528

در حال حاضر، بیتکوین به طور موقت به قیمت بالای ۲۴٬۰۰۰ دلار رسیده است و این نشان می‌دهد که روند موفقیت این رمزارز در سال ۲۰۲۳ همچنان ادامه خواهد داشت.

با ادامه روند رشد خود، بیتکوین به طور موقت به قیمت ۲۴٬۰۰۰ دلار دست یافته است که باعث شده سرمایه‌گذاران صنعت کریپتو با لبخند ماه جدید میلادی را آغاز کنند.

این رشد قیمت بیتکوین در زمانی رخ می‌دهد که یک روز قبل، بانک مرکزی ایالات متحده (معروف به Federal Reserve) نرخ بهره معیار را یک چهارم درصد افزایش داد. جروم پاول، رئیس هیئت مدیره Federal Reserve، اعلام کرده است که فرآیند کاهش تورم آغاز شده است. این اظهارات باعث آرامش سرمایه‌گذارانی شده که بر روی کاهش تورم شرط‌بندی کرده‌اند و آنها ریسک بیشتری را می‌پذیرند.

بیتکوین در طول ۲۴ ساعت گذشته بالاترین قیمت رسید

یعنی ۲۴٬۲۴۹ دلار، دست یافت. با این حال، در لحظه نگارش این مقاله، قیمت این رمزارز محبوب در حال معامله با قیمت ۲۳٬۸۲۴ دلار است. رکورد بالاترین قیمت بیتکوین، که ۲۴٬۲۴۹ دلار است، از تاریخ ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ (۵ شهریور ۱۴۰۱) تاکنون ثبت نشده بود.

افزایش قیمت، نه تنها برای بیتکوین رخ نداده است، بلکه در همان زمان، قیمت برخی از سهام شرکت‌ها نیز افزایش یافته است. در طول ۲۴ ساعت گذشته، شرکت متا بهترین عملکرد روزانه خود در یک دهه اخیر را ثبت کرده و توانست ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کند. بررسی‌های CNBC نشان می‌دهد که بازدهی وزارت خزانه‌داری آمریکا و شاخص دلار آمریکا کاهش یافته است و این امر باعث شده تا بیشترین توجه به کریپتو جلب شود.

  • ارزش بیتکوین:

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است تا به دنباله‌ای از افت شدید قیمت در سال ۲۰۲۲، جبران شود. برخی از تحلیلگران بیان می‌کنند که با وجود افزایش قیمت بیتکوین، صنعت کریپتو هنوز برای رشد انفجاری آماده نیست و احتمالاً قیمت‌ها ممکن است دوباره به حالت قبل بازگردند.

  • افت قیمت بیتکوین:

در سال ۲۰۲۲ می‌تواند به عوامل گوناگون برگردد. در طول این سال، بیتکوین با یک رشد قابل توجه در سال ۲۰۲۱ روبرو شد و قیمت آن به مرزهای بالایی رسید. اما در سال ۲۰۲۲، یک افت قابل توجه در قیمت بیتکوین رخ داد. تحلیل این افت می‌تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:

تنظیمات نرخ بهره: سیاست‌های تنظیم نرخ بهره بانک‌های مرکزی و سیاست‌گذاران اقتصادی می‌توانند تأثیر زیادی بر روند قیمت بیتکوین داشته باشند. اگر بانک‌های مرکزی اقدام به افزایش نرخ بهره کنند، سرمایه‌گذاران ممکن است به سمت سرمایه‌گذاری‌های سنتی با بازدهی بالاتر جذب شوند و از بیتکوین کمتر استفاده کنند، که می‌تواند منجر به افت قیمت آن شود.

تنظیمات رویه‌های نظارتی: تغییرات در قوانین و مقررات مربوط به رمزارزها و تعامل با آنها می‌تواند تأثیر قابل توجهی در بازار بیتکوین داشته باشد. اعلام تنظیمات سخت‌گیرانه‌تر یا کنترل بیشتر رویه‌های نظارتی ممکن است باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شود و به افت قیمت بیتکوین منجر شود.

عوامل جهانی:

رویدادها و عوامل جهانی نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند. به عنوان مثال، تغییرات در روابط بین‌المللی، تحریم‌های اقتصادی، مشکلات امنیتی یا تحولات سیاسی می‌توانند باعث نوسانات قیمت بیتکوین شوند.

روند سوددهی:

در سال ۲۰۲۱، بیتکوین رشد قابل توجهی را تجربه کرد و برخی سرمایه‌گذاران ممکن است در این بازار سرمایه‌گذاری کرده باشند. بازدهی بالا در سال گذشته می‌تواند به برخی از سرمایه‌گذاران نشان دهد که بهتر است سودهای خود را به دست آورده و از بازار خارج شوند، که ممکن است به افت قیمت بیتکوین منجر شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *