0

مدت زمان زمستانی رمزارزها به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

رمزارزها
بازدید 88

احتمالاً بحران صرافی FTX موجب ادامه طولانی‌تر زمستان بازار رمزارزها تا پایان سال ۲۰۲۳ خواهد شد

گزارش تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد که مشکلات مرتبط با صرافی FTX باعث کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و بحران در بازار نقدینگی رمزارزها شده است. آنچه که گزارش کوین‌بیس تحلیل می‌کند، نابودی سومین صرافی بزرگ رمزارز جهان به احتمال زیاد زمستان بازار رمزارزها را تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید خواهد کرد.

بسیاری از دارایی‌های سرمایه‌گذاران در FTX بعد از اعلام ورشکستگی این صرافی هنوز در آن مسدود مانده‌اند و این موضوع سبب منصرف شدن بسیاری از سرمایه‌گذاران و خریداران بزرگ از ورود به حوزه رمزارزها شده است. بر اساس گزارش کوین‌بیس، استیبل‌کوین‌ها بالاترین سطح خود را با ۱۸ درصد تسلط از ژانویه ۲۰۲۱ تاکنون داشته‌اند، که نشان می‌دهد بحران نقدینگی ارزهای دیجیتال احتمالاً تا پایان سال آینده ادامه خواهد داشت.

سطح تسلط استیبل‌کوین‌ها ارزش نسبی آن‌ها در اکوسیستم رمزارزها را در مقایسه با ارزش کل بازار بررسی می‌کند. افزایش سطح تسلط استیبل‌کوین‌ها نشان می‌دهد که فعالان بازار در شرایط فعلی، ارزهای دیجیتال دارای پشتوانه را به رمزارزهای دیگر ترجیح می‌دهند و تمایل دارند دارایی‌هایی مانند بیتکوین یا اتریوم را به جای استیبل‌کوین‌های مرتبط با دلار آمریکا تبدیل کنند.

رغم اینکه تأثیر ورشکستگی FTX به طور همزمان بر بازار رمزارزها قابل مشاهده بود، اما احتمالاً پیامدهای این واقعه هنوز ادامه دارند؛ زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران در این حوزه مبالغ زیادی را در FTX یا Alameda سرمایه‌گذاری کرده و با این پلتفرم‌ها تعامل داشته‌اند. در بخشی از گزارش کوین‌بیس آمده است:

سقوط FTX تأثیر قابل توجهی بر بازار رمزارزها داشت و با توجه به بازگشت درآمد بیشتر بازارهای مالی سنتی پس از انتشار داده‌های اخیر، تأثیر فروپاشی این صرافی بیشتر شد. بسیاری از افراد معتقد بودند که در صورت عدم ادامه‌ی بحران، حوزه رمزارزها نیز می‌توانست رشدی مشابه بازارهای مالی سنتی را تجربه کند.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *