0

معرفی کامل پلتفرم لاروا لبز

پلتفرم لاروا لبز
بازدید 398

Larva Labs،

یکی از پلتفرم های محبوب برای علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال است که برای خرید و فروش NFT استفاده می‌شود. در این مقاله، به بررسی نحوه عملکرد این پلتفرم و کاربردهای آن در بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم. همراهی کنید تا تا انتهای مقاله با ما همراه شوید و اطلاعات کاملی درباره این پلتفرم را دریافت کنید.

معرفی پلتفرم Larva Labs و آشنایی با تاریخچه آن

دکتر جان واتکینسون و دکتر مت هال در سال 2005 پلتفرم Larva Labs راه‌اندازی کردند. هدف اصلی این پلتفرم، توسعه نرم‌افزارهای متنوع در شهر نیویورک بود. پس از 12 سال فعالیت در حوزه تولید نرم‌افزار، در سال 1396 و همزمان با ورود به بازار NFT، بنیانگذاران این شرکت تصمیم به تغییر حوزه فعالیت خود گرفتند. در سال ۱۳۹۶، این شرکت به طور رسمی فعالیت خود را در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال آغاز کرد و با معرفی اولین پروژه خود به نام کریپتوپانک، وارد این حوزه شد.

پلتفرم Larva Labs ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را برای هنرمندان ارائه می‌دهد. این پلتفرم با اجرای ایده‌های خلاقانه، توانسته است هنر و NFT را به هم پیوند دهد و بیش از 30,000 شخصیت بصری جدید و منحصربه‌فرد را تولید کند که هیچ کدام به هم شبیه نیستند.

این بازار به طور کلی دو امکان اصلی را برای کاربران خود فراهم می‌کند:

 • خرید و ساخت مجموعه شخصی: کاربران قادر خواهند بود شخصیت مورد نظر خود را براساس سلیقه شخصی خود خریداری کنند و مجموعه‌ای شخصی را ایجاد کنند.
 • معامله و تجارت: کاربران می‌توانند یکی از شخصیت‌های موجود در بازار را خریداری کنند و پس از مدتی، آن را با قیمتی بالاتر به شخص دیگری بفروشند.

با استفاده از این قابلیت‌ها، هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر می‌توانند در این پلتفرم فعالیت کرده و به تبادل هنر و معاملات NFT بپردازند.

در پلتفرم Larva Labs، دو مجموعه اصلی از NFT ها عرضه می‌شوند. در ابتدا، این پلتفرم با نام Cryptopunk راه‌اندازی شد. این مجموعه شامل انواع شخصیت‌های بصری منحصربه‌فرد است. با گذر زمان و استقبال کاربران، پلتفرم لاروا لبز تصمیم گرفت تا یک توکن NFT دیگر با نام Meebit راه‌اندازی کند. در ادامه، به معرفی جامع این توکن خواهیم پرداخت.

Cryptopunks، اولین NFT منتشر شده در پلتفرم Larva Labs، تصاویری با کیفیت بالا و ابعاد 24*24 پیکسل هستند که با استفاده از یک الگوریتم اختصاصی کدگذاری شده‌اند. این کدها هرگز توسط پلتفرم Larva Labs منتشر نشده‌اند و به صورت منحصربه‌فرد برای هر Cryptopunk اختصاص داده شده‌اند. کریپتوپانک‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و به همین دلیل هر کدام از این کریپتوپانک‌ها یک کد خاص دارند.

به طور کلی، کریپتوپانک‌های ارائه شده در پلتفرم Larva Labs به پنج دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • زامبی (88 پانک)
 • میمون (24 پانک)
 • زن (3840 پانک)
 • موجودات بیگانه (9 پانک)
 • مرد (6039 پانک)

هر یک از توکن‌های منحصربه‌فرد مجموعه Cryptopunks، قیمت‌های متفاوتی دارند که دلیل اصلی آن را می‌توان تفاوت در ویژگی‌های پانک‌ها در نظر گرفت. به عنوان مثال، Cryptopunk موجودات بیگانه یکی از گران‌ترین پانک‌های موجود در بازار معامله است؛ زیرا تنها 9 عدد از این نوع پانک در بازار وجود دارند.

همچنین، Meebits که کاراکترهای سه بعدی هستند، توسط Larva Labs به بازار عرضه شده‌اند.

Meebits، یکی از شخصیت‌های دیگری است که بر روی پلتفرم Larva Labs عرضه شده است. این پروژه پس از موفقیت Cryptopunks در سال 2021 راه‌اندازی شد و بسیاری از طرفداران را به خود جلب کرد. شرکت Larva Labs پس از موفقیت اولین پروژه‌ای که به بازار عرضه کرده بود، تصمیم گرفت یک پروژه جدید و متفاوت را به بازار معرفی کند. یکی از تفاوت‌های اصلی این سری با Cryptopunks، تعداد کاراکترها، تنوع شخصیت‌ها، سه بعدی بودن و استفاده از فناوری در ساخت آن است.

Meebits از هفت مجموعه مختلف تشکیل شده است که عبارتند از:

 • 5 انسان بدون پوست
 • 18 مهمان
 • 72 ربات
 • 256 فیل
 • 711 خوک
 • 57 اسکلت
 • 18,881 انسان

Meebits با استفاده از قراردادهای هوشمند و استاندارد ERC-721 در شبکه اتریوم طراحی و معامله می‌شوند. ارزش هر شخصیت در این مجموعه بر اساس ویژگی‌های آنها تعیین می‌شود. هرچه ویژگی‌های یک شخصیت خاص‌تر باشند، قیمت Meebits مربوطه بیشتر خواهد بود. یکی از کاربردهای اصلی این مجموعه استفاده از آن به عنوان آواتار در فضای متاورس است.

در پلتفرم Larva Labs، کاراکترها اهمیت بسیاری دارند. آنها نقش اساسی در جذب طرفداران و جامعه‌سازی دارند. کاراکترها از طریق ویژگی‌های خاص و طراحی‌های منحصربه‌فرد خود، جذابیت بیشتری به پروژه می‌بخشند. همچنین، ارتباط و تعامل با کاراکترها در فضای متاورس و دنیای مجازی، تجربه جالبی برای کاربران فراهم می‌کند. به طور کلی، اهمیت کاراکترها در پلتفرم Larva Labs به توسعه جامعه، ارزش افزوده و جذب علاقه‌مندان مرتبط است.

دلیل اصلی جذابیت مردم برای پرداخت مبالغ بالایی برای NFTها، منحصربه‌فرد بودن آنها است. با خرید یک تصویر در این سایت، هیچ تصویر مشابه دیگری با همان ویژگی‌ها وجود ندارد. این امر باعث می‌شود صاحبان مجموعه‌ها تمایل داشته باشند مبالغ زیادی را بابت این تصاویر پرداخت کنند.

مساله بعدی، مالکیت تصاویر است. می‌توانید این تصاویر را در سراسر اینترنت پیدا کنید و در رایانه و تلفن همراه خود ذخیره کنید، اما هر کسی که این تصاویر را از پلتفرم Larva Labs خریداری کند، مالکیت آنها را در شبکه اتریوم خواهد داشت و هیچکس نمی‌تواند این مالکیت را از او سلب کند. به عبارت دیگر، خریداران NFTها در این پلتفرم با داشتن توکن‌های منحصربه‌فرد، مالکیت رسمی و ثابتی را برای تصاویر خریداری شده در دست دارند و این مالکیت قابل انتقال و قابل تأیید در شبکه اتریوم است.

برای خرید و فروش NFTها از CryptoPunks و Mebits در پلتفرم Larva Labs، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • وارد سایت Larvalabs.com شوید.
 • از منوی بالا، بخش “Projects” را انتخاب کنید.
 • صفحه جدیدی باز می‌شود. در این صفحه، Meebits یا CryptoPunks را انتخاب کنید.
 • برای خرید و فروش در سایت، لازم است کیف پول Metamask خود را به سایت متصل کنید. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:
 • ابتدا، یک افزونه مناسب برای مرورگر خود نصب کنید. سپس روی “Allow access to MetaMask” در سمت راست صفحه کلیک کنید.
 • یک پنجره جدید باز می‌شود و شما باید مجوز سایت برای دسترسی به کیف پول خود را تأیید کنید. برای این کار، روی گزینه “Next” کلیک کنید.
 • در این مرحله، بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید تا کیف پول خود را به پلتفرم لاروا متصل کنید.
 • حالا تنها کافیست کیف پول خود را با ارز اتریوم شارژ کنید و NFT مورد نظر خود را خریداری کنید.

توجه کنید که تنها کیف پولی که در حال حاضر می‌توانید برای خرید و فروش CryptoPunk و Meebits استفاده کنید، کیف پول Metamask است. برای معاملات خود، پلتفرم Larva Labs یک محیط امن فراهم می‌کند.

پلتفرم NFT Larva Labs، برای خرید و فروش به اندازه کافی امن است. دلیل این امنیت این است که NFTهایی که خریداری می‌کنید، در کیف پول Metamask شما که به سایت متصل می‌شود، ذخیره می‌شوند و هیچ چیزی در لاروا ذخیره نمی‌شود. بنابراین، برای حفظ امنیت NFTهای خود، مهم است که عبارت Seed خود را در مکانی امن نگه دارید تا از سرقت احتمالی دارایی‌های داخل کیف پول جلوگیری کنید.

در ماه می 2021، پلتفرم Larva Labs مورد حمله هکرها قرار گرفت و آنها موفق شدند بیش از 700,000 دلار ارزش توکن NFT موجود در آن بازار را به سرقت ببرند. اما به دلیل عدم ذخیره‌سازی هیچ یک از NFTهای کاربران در این سایت، هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشده است.

آیا پلتفرم لاروا یک مکان مناسب برای سرمایه‌گذاری است؟

برای ارزیابی این موضوع، بهتر است به این سؤال پاسخ دهیم: آیا قصد دارید یک مجموعه از NFTها را بسازید و یا قصد دارید در کوتاه مدت از این پلتفرم خارج شوید؟

اگر قصد دارید برای ساخت و تشکیل یک مجموعه خود، NFTها را خریداری کنید، احتمالاً پلتفرم لاروا برای شما مکان مناسبی است. این پلتفرم به شما امکان می‌دهد تا از تصاویر ارزشمندی که توسط دیگر کاربران انتخاب می‌شوند، استفاده کنید و به آنها سرمایه‌گذاری کنید.

اما اگر قصد دارید در کوتاه مدت وارد بازار پلتفرم لاروا شده و سپس از آن خارج شوید، این پلتفرم احتمالاً مکان مناسبی برای شما نخواهد بود. زیرا اکثر تصاویر ارزشمندی که در این پلتفرم وجود دارند، توسط کاربران انتخاب می‌شوند و شما نمی‌توانید به طور قطعی تضمین کنید که در کوتاه مدت سود خوبی را کسب خواهید کرد.

بنابراین، برای تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذاری در پلتفرم لاروا، بسته به هدف و زمانبندی شما، باید در نظر داشته باشید که آیا این پلتفرم با توجه به معیارهای خود شما مناسب است یا خیر.

مگر اینکه یک پروژه جدید توسط این شرکت معرفی شود، در این صورت، خرید NFTهای آن پروژه به احتمال زیاد می‌تواند در کوتاه مدت سود خوبی را به همراه داشته باشد. اگر شما به دنبال ساخت و نگهداری یک مجموعه برای مدت طولانی هستید، سرمایه‌گذاری در این پلتفرم برای شما مناسب است، زیرا گذر زمان می‌تواند قیمت NFTهای شما را چند برابر کند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *