0

پلی‌استیشن احتمالاً در تلاش است تا از تکنولوژی NFT و بلاکچین در بازی‌های خود استفاده کند.

فناوری‌
بازدید 415

به گزارش Video Game Chronicle،

سونی به تازگی یک پتنت جدید با عنوان “ردیابی دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد در بازی با استفاده از توکن‌ها در بلاکچین” ثبت کرده است. این پتنت که در سال گذشته ثبت شده و در هفته گذشته منتشر شده است، به سونی امکان استفاده از تکنولوژی NFT و بلاکچین در بازی‌های خود را نشان می‌دهد.

مستندات حاوی جزئیات این سیستم در پتنت جدید سونی بیان شده است، که قابلیت ردیابی، استفاده، تغییر و انتقال دارایی‌های دیجیتال در کنسول پلی‌استیشن را فراهم می‌کند. این پتنت همچنین به دارایی‌های مبتنی بر گیم‌پلی یک بازی خاص اشاره می‌کند که از طریق این سیستم و فناوری، تأیید و صحت NFTهای ایجاد شده توسط بازیکنان، شامل دارایی‌های مبتنی بر شخصیت‌ها، لباس‌ها، آیتم‌های درون بازی و حتی لحظات ویژه از گیم‌پلی مانند صحنه‌ها، تصاویر و کلیپ‌های صوتی را تضمین می‌کند. بازیکنان حتی قادر خواهند بود دارایی‌های دیجیتال بازی را خرید، فروش یا اجاره کنند.

با توجه به داده‌های Digital Trends، روش‌ها و فناوری‌هایی که در اینجا توصیف شده‌اند، قابلیت‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال در بازی‌های ویدیویی و سیستم‌هایی که ایجاد و مدیریت این دارایی‌های دیجیتال را برعهده دارند، با تبدیل این دارایی‌ها به توکن‌های غیرقابل معاوضه را گسترش می‌دهند. ردیابی تاریخچه دارایی‌های دیجیتال می‌تواند شامل پیگیری زمان، نحوه انتقال و اطلاعاتی درباره ایجادکننده، استفاده، اصلاح، اجاره، فروش، خرید، مجوز و مبادله با سایر موارد مشابه باشد.

هنوز نمی‌توانیم قطعی بگوییم که سونی واقعاً قصد دارد از ایده استفاده از NFT و فناوری بلاک‌چین در بازی‌های پلی‌استیشن را عملی کند یا خیر، زیرا همه پتنت‌ها به طور معمول به محصولات واقعی تبدیل نمی‌شوند؛ با این حال، سوابق نشان می‌دهد که سونی این ایده را به صورت آزمایشی در نظر گرفته است.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *