0

10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

۱۰ ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳
بازدید 164

با وجود افت بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته، با نگاهی به بازه های زمانی بالاتر، می توان دریافت که این صنعت در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. در همین حال، با افزایش جریان پول نهادی به این بازار و ایجاد فضای نظارتی شفاف‌تر در طول زمان، انتظار می‌رود ارزهای دیجیتال در سال‌های آینده بازده بالاتری را تجربه کنند. با این حال، با ورود صدها ارز دیجیتال جدید به بازار هر روز، شناسایی بهترین سکه‌ها برای سرمایه‌گذاران بسیار دشوار است.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 است

همچنین سرمایه گذاران مشتاقند بدانند کدام ارزهای دیجیتال پتانسیل رشد بالایی در سال 2023 دارند. در این مقاله به معرفی 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2023 می پردازیم، پس خواندن این مقاله را فراموش نکنید!
1. بیت کوین (BTC)
بیت کوین از زمان آغاز به کار خود در سال 2009، رشد تصاعدی خود را در دهه گذشته داشته است و اکنون حتی توسط برخی کشورها پذیرفته شده است. پذیرش نهادی بیت کوین نیز در حال افزایش است، به طوری که هم شرکت ها و هم صندوق های تامینی سرمایه گذاری زیادی در این ارز دیجیتال انجام می دهند.

علاوه بر افزایش پذیرش بیت کوین، این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمتی بسیار پایین تر از بالاترین قیمت خود معامله می شود. با وجود برخی نشانه ها به پایان بازار نزولی اخیر، بیت کوین را می توان به عنوان یکی از 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2023 در نظر گرفت.

2. اتریوم (ETH)
اتریوم بزرگ‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند جهان است و بر تمام حوزه‌های صنعت کریپتو، از DeFi گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تسلط دارد. همانطور که می دانید، انتقال شبکه اتریوم از مدل Proof-of-Work به Proof-of-Stake برای سال 2022 برنامه ریزی شده است که به نوبه خود ممکن است توسعه دهندگان بیشتری را به این بلاک چین جذب کند. این به این دلیل است که این ارتقای بزرگ، اتریوم را مقیاس‌پذیرتر و انجام تراکنش‌ها را ارزان‌تر می‌کند.

با وجود کاهش قیمت اتریوم در کنار سایر ارزهای دیجیتال، سوزاندن و کاهش عرضه این ارز دیجیتال می تواند به مرور زمان منجر به افزایش قیمت آن شود. به همین دلیل، اتریوم جایگاه ویژه ای در لیست 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2023 دارد.

3. جهان (اتمی)
Cosmas یک پروژه ارز دیجیتال است که به برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) از بلاک چین های مختلف کمک می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در واقع پلتفرم Cosmas طوری طراحی شده است که برنامه های Web 3.0 را به نیروی محرکه اینترنت آینده تبدیل کند.

اگرچه پروژه های دیگری با عملکرد مشابه وجود دارد، Cosmas همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را روی پلتفرم بسازند. به همین دلیل، Cosmas در حال حاضر دارای یک اکوسیستم به سرعت در حال رشد از برنامه های کاربردی غیر متمرکز است که کمک زیادی به افزایش ارزش آن می کند. بنابراین، اگر پایه های Cosmos و پتانسیل آن در بازار را در نظر بگیریم، بدون شک این ارز دیجیتال یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 خواهد بود.

4. غیر متمرکز (ذهن)
Decentraland یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال مبتنی بر متاورس در بازار امروز است. این امر در تعداد زیاد تراکنش ها و همکاری با Metaverse Dicentraland منعکس شده است. در همین راستا، لازم به ذکر است که غول فناوری سامسونگ اخیرا فروشگاه مجازی خود را در Metaverse Decentraland راه اندازی کرده است. با افزایش درک و آگاهی کاربران از متاورس، پلتفرم های برتر دنیای مجازی مانند Decentraland می توانند رشد قابل توجهی را تجربه کنند.

5. جعبه شنی
Sandbox نیز یک پروژه متاورس است که به عنوان یک سرمایه گذاری کاملا امیدوارکننده به نظر می رسد. Metaverse Sandbox شاهد افزایش پذیرش خود در سال 2022 است. برای مثال، این پروژه اخیراً قراردادی را با Warner Music برای میزبانی کنسرت های موسیقی مجازی امضا کرده است.

Sandbox همچنین اخیراً از راه اندازی یک صندوق چند میلیون دلاری برای تأمین مالی پروژه هایی که به دنبال ساخت برنامه های خلاقانه جدید در metaverse هستند، خبر داد. همه اینها، همراه با اکوسیستم رو به رشد کسب درآمد از بازی ها (P2E)، سندباکسی را به یکی از 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2023 تبدیل می کند.

6. پیوند چین (پیوند)
Chainlink یک پلتفرم اوراکل غیرمتمرکز است. این موضوع یکی از مهم ترین جنبه های Chain Link است که آن را از مجموع تمامی رقبای خود قابل دسترس تر کرده است. این تسلط همچنین باعث شده است که تمام پروژه‌های برتر در فضای قراردادهای هوشمند، از جمله اتریوم و سولانا، Chainlink را بپذیرند.

Chainlink بیشتر به دلیل کیفیت داده‌هایش شناخته می‌شود و تضمین می‌کند که قراردادهای هوشمند عملکردهای خود را به درستی انجام می‌دهند. علاوه بر این، به لطف استفاده از قراردادهای هوشمند هیبریدی، Chainlink کاملاً مقیاس پذیر است. همه این عوامل باعث شده است که نام ChinaLink در لیست 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2023 ظاهر شود.

7. سکه بایننس (BNB)
بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که برای پرداخت هزینه در صرافی بایننس و محصولات مرتبط استفاده می شود. با توجه به مسیر رو به رشد بایننس از سال 2017، بایننس کوین نیز شاهد افزایش ارزش خود در طول سال ها بود.

زمانی که بایننس راه اندازی شد، در ابتدا فقط یک صرافی معمولی ارزهای دیجیتال بود. امروزه این صرافی دارای صدها ارز دیجیتال، بستری برای راه اندازی ارزهای دیجیتال و حتی یک پلتفرم مبتنی بر DeFi به نام زنجیره هوشمند بایننس است. همه اینها تقاضا برای BNB را افزایش داده و همراه با اقتصاد توکن ضد تورم آن، بایننس کوین را به یکی از برترین ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

8. بهمن (آواکس)
به عنوان یکی از مقیاس پذیرترین و کم هزینه ترین پلتفرم های بلاک چین در بازار، Avalanche جایگاه ویژه ای برای خود ایجاد کرده است. این ویژگی ها باعث رشد پذیرش آن در سال گذشته شده است و این ارز دیجیتال را به یکی از بزرگترین رقبای اتریوم تبدیل کرده است.

با توجه به رشد دیفای در سال های آینده، قطعا بهمن یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری خواهد بود.

 

9. لونا
قبل از فروپاشی آن در می 2022، اکوسیستم Terra دومین پلتفرم بزرگ بلاک چین از نظر ارزش کل دارایی های قفل شده در بازار بود. بزرگترین کاربرد شبکه Terra در راه اندازی سکه های پایدار الگوریتمی بوده است که در عین ثبات بودن، ریسک نظارتی کمتری نیز به همراه دارند.

با تبدیل شدن استیبل کوین‌ها به یکی از جنبه‌های مهم بازار ارزهای دیجیتال، Terra یکی از ارزهای رمزنگاری شده است که علیرغم کاهش‌های تاریخی دوباره رشد کرده است. بنابراین، نام Terra را نیز می توان در لیست 10 ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 قرار داد.

10. شیبا اینو (SHIB)
شیبا اینو یک میم سکه است که در سال های 2020 و 2021 به لطف رالی صعودی DOGE، اولین سکه میم در بازار، محبوبیت پیدا کرد. با این حال، شیبا از آن زمان شاهد رشد جامعه خود بوده است و پذیرش آن همچنان در حال رشد است.

اگر بازار ارزهای دیجیتال در سال های آینده دوباره رشد کند، شیبا می تواند دوباره رشد سهموی را تجربه کند. به همین دلیل، شیبا را می توان به عنوان یکی از برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 در نظر گرفت.

خلاصه
در این مقاله به معرفی 10 ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2023 می پردازیم.

اگرچه صنعت کریپتوکارنسی در سال گذشته مشکلات متعددی از جمله فروپاشی اکوسیستم Terra و ورشکستگی صرافی FTX را پشت سر گذاشته است، اما این دارایی بدون شک جایگاه خود را در بخش مالی تثبیت کرده است و انتظار می‌رود در آینده نیز قوی باقی بماند. . بنابراین، شناسایی ارزهای رمزپایه با پتانسیل رشد بالا می تواند به شما کمک کند تا در رالی صعودی بعدی بازار سودهای بزرگی کسب کنید.

فراموش نکنید که بازار کریپتو بسیار بی ثبات است و سرمایه گذاری در این بخش ریسک های خاص خود را دارد. بنابراین، قبل از سرمایه گذاری در هر پروژه ای، ضروری است که دقت لازم را انجام دهید و هرگز بیش از حدی که می توانید در این بازار از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *