0

پروژه بلم یک کلاهبرداری سازمان یافته در دنیای ارز دیجیتال

صرافی بلم کلاهبردار است
بازدید 172

در حال حاضر، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت جدید و غیرمتمرکز خود، بستر خوبی برای فعالیت کلاهبرداران فراهم کرده است. برخی پروژه‌های کلاهبرداری به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تشخیص آنها از پروژه‌های معتبر کار دشواری است. در این مقاله، قصد داریم اعتبار صرافی بلم (belem.cc) را مورد بررسی قرار داده و بررسی کنیم که آیا صرافی بلم یک صرافی معتبر است یا یک صرافی کلاهبرداری.

صرافی بلم (Belem) خود را به عنوان یک پلتفرم خدمات اطلاعات بلاکچین بین‌المللی معرفی کرده است. سایت Belem نیز ادعا می‌کند که شعبه‌هایی در کشورهایی همچون ایالات متحده، کانادا، سنگاپور، کره جنوبی، ویتنام، فیلیپین، امارات متحده عربی، ژاپن، مصر، ترکیه، اندونزی و تایوان راه‌اندازی کرده است.

در اینجا، ما قصد داریم به بررسی اعتبار صرافی بلم بپردازیم. برای این منظور، نیاز است که به دقت و با استفاده از منابع معتبر، اطلاعات و مشخصات این صرافی را بررسی کنیم و به نتیجه‌گیری برسیم که آیا اعتبار صرافی بلممورد تایید است یا خیر.

 

آیا پروژه بلم (Belem) کلاهبرداری است؟

صرافی بلم (Belem) ادعا می‌کند که خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد، در حالی که کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های بین‌المللی حق معامله در بازارهای بین‌المللی را ندارند. این ادعا می‌تواند به عنوان یکی از نشانه‌هایی برای شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری محسوب شود، زیرا در این حالت، صرافی بلم از راه‌های پولشویی برای دور زدن قوانین و تحریم‌های بین‌المللی استفاده می‌کند.

همچنین، صرافی بلم یک پلتفرم سرمایه‌گذاری تنظیم‌نشده و بدون مجوز است، که نشان می‌دهد که این صرافی قانونی نیست و هیچ گونه حفاظتی برای کاربران فراهم نمی‌کند. پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری بدون مجوز قابل‌اعتماد نیستند و ممکن است هر زمان که بخواهند از دسترس کاربران خارج شوند و پول آنها را بردارند. بنابراین، به عنوان یکی دیگر از نشانه‌های شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری، عدم اعتماد به پلتفرم بلم می‌تواند مطرح شود.

در اینجا، بررسی‌هایی نشان داده‌اند که صرافی بلم (Belem) احتمالاً یک پروژه کلاهبرداری است. ادعای این صرافی در مورد ارائه خدمات به کاربران ایرانی در شرایطی که آنها حق معامله در بازارهای بین‌المللی را ندارند، به عنوان یکی از نشانه‌هایی برای شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری محسوب می‌شود. همچنین، عدم داشتن مجوزهای لازم و نامشخص بودن تیم سازنده، آدرس پستی و شماره تلفن، مواردی هستند که بیشتر در پروژه‌های کلاهبرداری دیده می‌شوند. به همین دلیل، به عنوان یک کاربر، بهتر است از این صرافی دوربه عنوان یک کاربر، بهتر است از صرافی بلم (Belem) دوری کنید، زیرا احتمالاً یک پروژه کلاهبرداری است. تحریم‌های بین‌المللی ایران برای کاربران این کشور، حق معامله در بازارهای بین‌المللی را ندارند و همین ادعای صرافی بلم که خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد، نشانه‌ای برای شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری است.

همچنین، صرافی بلم یک پلتفرم سرمایه‌گذاری تنظیم‌نشده و بدون مجوز است، که نشان می‌دهد که این صرافی قانونی نیست و هیچ گونه حفاظتی برایکاربران فراهم نمی‌کند. پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری بدون مجوز، قابل‌اعتماد نیستند و ممکن است در هر لحظه از دسترس کاربران خارج و پول آنها را بردارند. در نتیجه، استفاده از این صرافی می‌تواند باعث ضرر و زیان برای کاربران شود. به همین دلیل، بهتر است از این صرافی بدون مجوز و تنظیم‌نشده دوری کرده و به جای آن، از صرافی‌های با مجوز و قابل‌اعتماد استفاده کنید.

وعده‌های غیر واقعی:

در حال حاضر، بسیاری از پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری با وعده‌های بالای بازدهی و کسب درآمد آسان برای سرمایه‌گذاران جذب می‌کنند. با این حال، این وعده‌ها بیشتر از یک تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران هستند و نشانگر پروژه‌های کلاهبرداری هستند. به عنوان مثال، پروژه Belem ادعا می‌کند که سرمایه کاربران را در یک ماه دو برابر می‌کند، اما هیچ توضیحی درباره نحوه رسیدن به این بازدهی بالا وجود ندارد که نشانگر کلاهبرداری است.

نداشتن محصول کارآمد:

یکی دیگر از نشانه‌هایی که می‌تواند به کلاهبرداری اشاره کند، عدم وجود یک محصول یا خدمت کارآمد است. بسیاری از پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری، فقط یک وب‌سایت گول‌زننده، شعارهای تبلیغاتی خالی از محتوا و بنرهای فراوان دارند. این پروژه‌ها معمولاً در رسانه‌های اجتماعی تبلیغات شدیدی دارند تا کاربران بیشتری را جذب کنند، اما هیچ محصول یا خدمت کارآمدی ارائه نمی‌دهند. این می‌تواند نشانگر عمر کوتاه یک پروژه و یا کلاهبرداری آن باشد. پروژه Belem نیز هیچ محصول یا خدمتی برای کاربران خود ارائه نمی‌دهد و نشانگر عمر کوتاه این پروژه و کلاهبرداری آن است.

عدم مشارکت جامعه:

پروژه‌های رمزارزی معتبر و قانونی، توسط یک جامعه فعال از سرمایه‌گذاران و حامیان اداره می‌شوند که در امور پروژه شرکت می‌کنند. اما پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری، معمولاً یک جامعه ساختگی دارند که صرفاً برای تبلیغ پروژه در رسانه‌های اجتماعی پول دریافت می‌کند و مشارکت خاصی در امور پروژه ندارند. در پروژه Belem نیز، کانال‌های مشکوک به طور ناشناس دائماً در حال تبلیغ و پروموت این پروژه هستند، اما هیچ جامعه فعالی از سرمایه‌گذاران و حامیان برای این پروژه وجود ندارد. این نشانگر این است که پروژه Belem احتمالاً یک پروژه کلاهبرداری است. به طور کلی، برای جلوگیری از ورود به پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری، باید دقت کافی به وعده‌های غیر واقعی، عدم وجود محصول کارآمد و عدم مشارکت جامعه در پروژه داشته باشیمتلاش برای جذب سرمایه‌گذاران با وعده‌های غیر واقعی، یکی از نشانه‌های پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری است. به عنوان مثال، پروژه Belem ادعا می‌کند که سرمایه کاربران را در یک ماه دو برابر می‌کند، اما هیچ توضیحی درباره نحوه رسیدن به این بازدهی بالا وجود ندارد.

نداشتن محصول یا خدمت کارآمد، یکی دیگر از نشانه‌هایی است که می‌تواند به کلاهبرداری اشاره کند. بیشتر پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری، فقط یک وب‌سایت گول‌زننده، شعارهای تبلیغاتی خالی از محتوا و بنرهای فراوان دارند. این پروژه‌ها معمولاً در رسانه‌های اجتماعی تبلیغات شدیدی دارند تا کاربران بیشتری را جذب کنند، اما هیچ محصول یا خدمت کارآمدی ارائه نمی‌دهند. این می‌تواند نشانگر عمر کوتاه یک پروژه و یا کلاهبرداری آن باشد. پروژه Belem نیز هیچ محصول یا خدمتی برای کاربران خود ارائه نمی‌دهد و نشانگر عمر کوتاه این پروژه و کلاهبرداری آن است.

عدم مشارکت جامعه، نشانگر دیگری از پروژه‌های رمزارزیکلاهبرداری است. پروژه‌های قانونی و معتبر رمزارزی، توسط جامعه فعالی از سرمایه‌گذاران و حامیان اداره می‌شوند که در امور پروژه شرکت می‌کنند. اما پروژه‌های رمزارزی کلاهبرداری، معمولاً یک جامعه ساختگی دارند که صرفاً برای تبلیغ پروژه در رسانه‌های اجتماعی پول دریافت می‌کنند و مشارکت خاصی در امور پروژه ندارند.

با توجه به تصویر زیر، یکی از کانال‌هایی که در حال انتشار وعده‌های دروغین صرافی بلم است، نمایش داده شده است. در ادامه، به بررسی ادعاهای دروغین پروژه بلم پرداخته می‌شود:

با جستجوی ساده‌ای می‌توان دریافت که پروژه بلم فاقد تأییدیه MSB ایالات متحده آمریکا است. با این حال، برای بررسی و اعتبارسنجی معتبرتر، به سایت‌های تأییدشده‌ای مانند کوین مارکت کپ و کوین گکو مراجعه کنید. در این دو منبع، هیچ اثری از پروژه و صرافی بلم وجود ندارد.

– داشتن پشتیبانی آنلاین و پشتیبانی تلگرام و واتساپ:

هیچ صرافی و پروژه معتبری اطلاعات حساب مشتریان خود را از طریق تلگرام یا واتساپ دریافت نمی‌کند. همچنین، در سایت بلم تلگرام یا واتساپی برای پشتیبانی درج نشده است.

– گرفتن امتیاز ۷.۰۴ و اعتبار چهار ستاره از سایت wikibit:

سایت wikibit منبع بسیار معتبری برای سنجش اعتبار یک پروژه نیست. همچنین، با جستجو در همین سایت، دو نتیجه برای صرافی بلم ثبت شده که یکیکی دارای ۷ امتیاز و دیگری دارای ۱ امتیاز است. بنابراین، استناد به سایت‌هایی مانند wikibit برای جلب اعتماد افرادی که حوصله و زمان کافی برای تحقیق ندارند، منطقی نیست.

– امکان شارژ و برداشت از حساب با تومان / تتر / اتریوم و بیت کوین:

هیچ بانک ایرانی به کاربران خارجی اجازه استفاده از خدماتش را نمی‌دهد. این امر نشان می‌دهد که در این پروژه، پولشویی و دور زدن قوانین وجود دارد. بنابراین، سرمایه‌گذاری در صرافی بلم منطقی نیست.

– کاربران بیش از ۳۰ %سود می‌کنند:

معرفی ارزهای جدید در این رویدادها که هر سی روز یک بار اتفاق می‌افتد، مشکوک است و نیاز به تأمل دارد. چرا باید کاربران جدید از لیست شدن یک ارز جدید ۳۰ درصد سود کنند؟ اینکه ۳۰ درصد سود از کجا تعیین می‌شود، نیز مشخص نیست.

– شایعاتی در مورد این صرافی وجود دارد:

اگرچه شایعات در مورد این صرافی وجود دارد، اما هیچ دلیلی برای رد آن نداشته باشیم، این پروژه را تأیید نمی‌کند. به همین دلیل، برای بررسی و اعتبارسنجی پروژهبلم، به منابع و سایت‌های معتبر و تأییدشده نظیر کوین مارکت کپ و کوین گکو مراجعه کردن، بهترین راه است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *