0

FTX به اطلاع احتمال دزدیده شدن ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز در این صرافی رساند.

دلار رمزارز
بازدید 359

به نظر می‌رسد روند افول FTX همچنان ادامه دارد، زیرا این صرافی به ورشکستگی رسیده و اعلام کرده است که ممکن است مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز در این صرافی هک شده باشد.

در روز جمعه، صدها میلیون دلار از دارایی‌ها به طور مرموزی از صرافی FTX در حال سقوط خارج شدند و مقامات صرافی این رویداد را به عنوان یک هک توصیف کردند. این شرکت که در گذشته مورد توجه بسیاری از معامله‌گران رمزارز بود، اعلام کرد که در حال بررسی تراکنش‌های غیرمعمول دارایی‌ها است. به نظر می‌رسد که نیم میلیارد دلار از دارایی‌های این صرافی به سرقت رفته باشد.

این همه هرج و مرج در اواخر روز جمعه آغاز شد، زمانی که حساب FTX در توییتر ادعا کرد که برخی از وجوه از این صرافی ناپدید شده است.

مدیر کانال تلگرام صرافی هم اعلام کرد:

به نظر می‌رسد FTX هدف یک حمله هک قرار گرفته است و به نظر می‌رسد تمام سرمایه‌ها از بین رفته است. برنامه‌های FTX ممکن است شامل بدافزارها باشند، لطفاً آن‌ها را حذف کنید و به سایت FTX مراجعه نکنید، زیرا ممکن است حاوی تروجان باشد.

به گزارش Gizmodo، راین میلر، مشاور عمومی FTX در یک توییت اعلام کرد که ناهنجاری‌های مربوط به حرکت کیف پول مرتبط با موجودی‌های FTX در صرافی‌ها، به همان اندازه قابل تشخیص نیستند. او افزود که هنگام دریافت اطلاعات بیشتر، آن را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. مدتی بعد، میلر ادعا کرد که این شرکت برای جلوگیری از انتقال بیشتر وجوه، مابقی موجودی را به کیف‌پول‌های سرد خود هدایت می‌کند؛ حساب‌های آفلاین که از دارایی‌های دیجیتال در برابر هک محافظت می‌کنند.

شرکت Elliptic که به ردیابی حرکات رمزارزها در سراسر اینترنت می‌پردازد، اعلام کرد که در جمعه شب بیش از 701 میلیون دلار ارزش دارایی از خزانه صرافی FTX به صورت توکن‌های مختلف خارج شده است. بر اساس تحلیل انجام شده توسط Elliptic، حدود 515 میلیون دلار احتمالا به سرقت رفته است و 186 میلیون دلار دیگر به طور بالقوه نشانگر انتقال دارایی‌ها به کیف پول‌های سرد است که توسط FTX انجام شده است. وجوه منتقل شده شامل توکن‌های مختلفی مانند آوالانچ، ترون، اتریوم، سولانا و بایننس اسمارت چین بود. وجوه سرقت شده از طریق سه آدرس کیف پول مجزا منتقل شد و سپس حداقل 220 میلیون دلار از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز منتقل شد. Elliptic این روش را به عنوان یک تاکتیک متداول استفاده شده توسط سارقان برای جلوگیری از مصادره دارایی‌ها توصیف می‌کند.

خبر هک FTX در کمتر از 24 ساعت پس از اعلام ورشکستگی این شرکت منتشر شد و به سرعت شبهات و تردیدهای کاربران را در فضای آنلاین برانگیخت. بسیاری از افراد معتقدند که خبر هک واقعی نیست و در واقع یک تلاش از سوی افراد داخلی FTX است برای دستیابی به نیم میلیارد دلار و تخریب مشتریان. برخی از افراد نظریه‌ای مطرح کرده‌اند که گروه کوچکی از افراد نزدیک به سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، پشت حادثه هک قرار داشته‌اند.

FTX، که در گذشته یکی از شرکت‌های امیدوارکننده در صنعت رمزارزها به حساب می‌آمد و تأییدیه‌های بسیاری از افراد مشهور مانند تام برادی و استف کوری را به دست آورده بود، با انبوهی از تخلفات که برخی آن را معادل رزمرازهای Enron می‌دانستند، نابود شد. مدیرعامل این شرکت، سام بنکمن-فرید، در روز جمعه به دنبال افشاگری‌ها که مبنی بر استفاده از پول مشتریان برای تأمین مالی فعالیت‌های تجاری خطرناک خود بود و ورشکسته شدن شرکت، از سمت رهبری خود استعفا داد.

به علاوه، به نظر می‌رسد که مقدار قابل توجهی از پول مشتریان قبل از حمله هک اخیر، ناپدید شده است. گزارشی از رویترز روز شنبه اعلام کرد که حداقل یک میلیارد دلار از تقریباً 10 میلیارد دلار وجوه مشتریان FTX که سام بنکمن-فرید قبلاً آنها را به شرکت خود، Alameda Research، منتقل کرده بود، ناپدید شده است. رویترز اظهار کرد که نمی‌توان به وضوح مشخص کرد که این پول به کجا منتقل شده است یا مجموع سرمایه‌های از دست رفته چقدر است، اگرچه برخی برآوردها نشان می‌دهد که ارزش کلی دارایی‌های ناپدید شده بین یک تا دو میلیارد دلار است. یک منبع به رویترز اعلام کرد که آنها اعتقاد دارند این رقم حدود 1.7 میلیارد دلار است.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *