0

“HECO Chain” چیست؟ تجربه دنیای دیفای با هزینه کمتر از اتریوم

هکو
بازدید 433

تأثیرگذاری دیفای در افزایش استفاده و پذیرش بلاک چین بر هیچکس پوشیده نیست. فضایی که اکثراً بر روی شبکه اتریوم شکل گرفته است، در حال گسترش و تکامل مداوم است. این فضا برای شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال مزایای بسیاری دارد، اما با مشکلاتی نیز روبه‌روست. ترافیک شبکه و افزایش کارمزد گس اتریوم، از جمله مشکلاتی هستند که باید به آن‌ها پرداخته شود. به همین دلیل، شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال سعی می‌کنند با ورود به این فضا، در حل این مشکلات نقشی ایفا کنند.

یکی از اثرات این تلاش‌ها، به‌نام بایننس اسمارت چین (BSC) است که شاید با آن آشنایی داشته باشید. شبکه هکو چین (HECO Chain) همچنین یک تلاش دیگر در این راستاست که عملکرد مناسبی را نشان داده است.

هکو چین یا زنجیره هکو، یک محصول از صرافی هوبی (Huobi) است و بر اساس قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ساخته شده است. این بلاک‌چین با EVM یا ماشین مجازی اتریوم، سازگار است و سعی می‌کند با هزینه کمتر و سرعت پردازش بیشتری، امکانات دیفای را به توسعه‌دهندگان اتریوم ارائه دهد. به‌علاوه، سازگاری این بلاک‌چین با هکو چین، مزیت انتقال دارایی‌ها بین‌زنجیره‌ای را به همراه دارد.

استفاده از توکن بومی هوبی با نماد HT در هکو چین، برای آسان کردن تراکنش‌ها و افزایش مشارکت کاربران، انجام می‌شود و این کار باعث جذب پروژه‌های دیفای مختلف شده است. در اینجا، ابتدا مروری بر عملکرد و تاریخچه هکو چین ارائه می‌شود و سپس سازوکار الگوریتم اجماع این شبکه توضیح داده می‌شود. همچنین، برخی از برترین اپلیکیشن‌های دیفای در هکو چین معرفی می‌شوند و در پایان، توکن هوبی و کیف پول‌هایی که پشتیبان دارایی‌های شبکه هکو هستند، بررسی می‌شوند. شما را به همراهی با ما تا انتهای مطلب دعوت می‌کنیم.

شبکه هکو چین چیست؟ (HECO Chain به فارسی)

هکوی اکو چین، یا هکو چین به‌طور مخفف، یک بلاک‌چین عمومی، غیرمتمرکز و سودآور است که توسعه‌دهندگان اتریوم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. این زنجیره همچنین به طور یکپارچه با قراردادهای هوشمند سازگار است و به طور کامل آن‌ها را پشتیبانی می‌کند. به طور کلی، هکو چین یک اکوسیستم پیشرفته از کیف پول ها، دارایی ها و برنامه های کاربردی محبوب است که آخرین خدمات مالی غیرمتمرکز را به کاربران خود ارائه می دهد.

سازگاری استانداردها و الگوریتم‌های بلاک‌چین متن‌باز، امکان استفاده آسان از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم را فراهم می‌کند. این سازگاری با بلاک‌چین اتریوم، کارمزد کمتر و پردازش سریع‌تر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین، بهبود عملکرد بین‌زنجیره‌ای و انتقال دارایی با استفاده از پل‌های (بریج) هکو چین، می‌تواند باعث بهبود تجربه کاربری و افزایش پذیرش اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیفای شود. هکو چین اعلام می‌کند که فواصل زمانی تولید هر بلاک در این شبکه فقط ۳ ثانیه است و در هر ثانیه بیش از ۵۰۰ تراکنش قابل پردازش است.

امکاناتیمانند سازگاری با اتریوم، انتقال دارایی بین زنجیره، توان انجام عملیات چشمگیر، کارمزد ناچیز، تأخیر ناچیز در پردازش و همزمانی بی‌نظیر تراکنش‌ها به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا بدون نگرانی و دردسرهای حاشیه‌ای، روی ساخت بهترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کار کنند و از امکانات مالی، ترافیکی و بازاریابی بهره‌مند شوند. این ویژگی‌ها هزینه ساخت و توسعه اپلیکیشن‌ها و نیز مهاجرت بین‌زنجیره‌ای اپلیکیشن‌ها را کمتر می‌کند. علاوه‌بر‌این، سازگاری درخورتوجه این زنجیره با اتریوم، به کاهش هزینه‌های توسعه و پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کمک می‌کند.

چند زمان تأیید تراکنش در بلاک‌چین‌های مختلف وجود دارد؟

یک نکته مهم دیگری که وجود دارد، این است که امکان سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزان‌قیمت دارایی‌ها در این شبکه، پروتکل‌های سودآور دیفای، ترافیک و کارمزد اندک و سرعت بسیار زیاد، نه تنها برای توسعه‌دهندگان جذاب است، بلکه توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کرده است. مزایای دیگری که باعث جذب گروه بزرگی از کاربران به این شبکه شده است، شامل تجربه کاربری و کاربردپذیری، همراه با استفاده از توکن بومی هوبی توکن برای سهام‌گذاری و حاکمیت هستند.

همچنین، هکو چین با الگوریتم اجماع منحصربه‌فرد

از نظر مصرف انرژی نیز مقرون به صرفه است و به بهره‌وری انرژی در زیست‌بوم اشاره می‌کند. در ادامه، سازوکار اجماع هکو چین بررسی خواهد شد.

گروه هوبی (Huobi Group) هکو چین را برای ارائه خدمات دیفای به کاربران و توسعه‌دهندگان راه‌اندازی کرد و موفق شد در اوایل فعالیت خود بازار چین را به دست آورد. اکنون، این صرافی ارز دیجیتالی شعبه‌های خود را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا دارد. در سال ۲۰۱۳، لئون لی، یک مهندس کامپیوتر اهل چین، صرافی هوبی را تأسیس کرد. این صرافی به تدریج جایگاه خود را در میان صرافی‌های بین‌المللی قدیمی و معتبر باز کرد. پیش از آن، لئون لی در شرکت اوراکل، بزرگترین ارائه دهنده پایگاه داده در جهان، کار می کرد.

صرافی هوبی، به علاوه‌ی معاملات اسپات، به محصولات مشتقه و کشت سود نیز پشتیبانی می‌کند و خدماتی از جمله سهام‌گذاری و وام‌دهی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم این صرافی، ارائه نقدینگی فراوان برای بسیاری از ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد هکو چین می‌تواند جالب‌ترین و پرکاربردترین محصول این شرکت بزرگ باشد.

در دنیای دیفای، امکان دریافت وام بدون واسطه از طریق استفاده از پروتکل‌های مبتنی بر بلاک‌چین ارائه شده است. هوبی چین با تمرکز بر توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیفای و حذف واسطه‌ها، به عنوان یکی از بلاک‌چین‌های برتر مانند اتریوم و بایننس اسمارت چین شناخته می‌شود. سیارا سان، عضو هیئت مدیره گروه هوبی، اظهار کرده است که ساختار غیرمتمرکز هوبی چین به پذیرش هر چه بیشتر دیفای کمک می‌کند.

تیم اصلی توسعه‌دهنده گروه هوبی در سال ۲۰۱۳ تشکیل شده است. با این حال، زنجیره هکو چین تا حد زیادی جدید است و اولین نسخه آن در اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه شده است. راه‌اندازی هکو چین در تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۰ اعلام شد، اما شبکه آزمایشی آن تا تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰ عرضه نشد. هوبی به دلیل قوانین سختگیرانه چین، از پکن به سنگاپور مهاجرت کرد و ایده هکو چین در آنجا شکل گرفت.

با این حال، جهان مالی غیرمتمرکز هیچ محدودیت جغرافیایی ندارد و هکو چین در حال حاضر به عنوان یکی از محبوبترین و پرکاربردترین بلاک چین های دیفای در سراسر جهان شناخته می شود.

هکو چین در حال حاضر در پایان فاز سوم از چهار فاز مشخص شده خود قرار دارد و تا سه ماهه اول سال 2023، برنامه و نقشه راه خود را با جزئیات اعلام کرده است. در ادامه، مراحل توسعه هکو چین و نقشه راه آن به دقت بررسی خواهیم کرد.

HPoS یک الگوریتم اجماع ترکیبی است که از PoW و PoS استفاده می کند و به صورت اصطلاحا HPoS نامیده می شود. برای توضیح این الگوریتم، به مفهوم الگوریتم اجماع باید به اختصار اشاره کرد.

بررسی کلی الگوریتم‌های اجماع در ارزهای دیجیتال؛ از اثبات کار تا حمله به بلاک‌چین!

بلاک چین‌ها در حالت کلی بر اساس اصل تمرکززدایی پیاده‌سازی می‌شوند. در این شبکه، هیچ نهاد یا مرجعی با قدرت متمرکز وجود ندارد؛ بنابراین اعضای بلاک چین باید راهی برای رسیدن به توافق و اجماع با یکدیگر داشته باشند، که این توافق بر اساس الگوریتم‌های ریاضی بی‌طرفانه و پایدار بنا شده است.

بلاک چین‌هایی مانند بیت کوین و لایت کوین از الگوریتم اثبات کار برای تأمین امنیتشان استفاده می‌کنند. در این الگوریتم، محاسباتی انجام می‌شود و با تخصیص قدرت محاسباتی، امنیت بلاک چین تضمین می‌شود. همچنین، بلاک چین‌هایی مانند کاردانو، سولانا، و پولکادا از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند که برای برچرخیدن چرخ وفاداری اعضا و سیستم‌های سهام‌گذاری طراحی شده است.

بعضی از بلاک‌چین‌ها از دو الگوریتم اثبات سهام و اثبات کار استفاده می‌کنند و آن‌ها را با هم ترکیب می‌کنند. این ترکیب به دو صورت «اثبات سهام ترکیبی» و «اثبات کار ترکیبی» انجام می‌شود. این الگوریتم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از امنیت اثبات کار و بهره‌وری سیستم اثبات سهام استفاده کنند تا تجربه کاربران شبکه را بهبود بخشند.

در هکو چین، همانند سازوکارهای اجماع اثبات سهام، تأیید تراکنش‌ها توسط اعتبارسنج‌ها انجام می‌شود. حداکثر تعداد اعتبارسنج‌های فعال در این بلاک‌چین ۲۱ نفر است، که برای اعتبارسنجی باید حداقل ۳۲ توکن HT سهام‌گذاری کنند. برای اعتبارسنجی، یک پیشنهاد برای اعتبارسنج‌های فعال باید ارسال شود و حداقل ۵۱ درصد از آن‌ها باید موافقت خود را با پیشنهاد اعلام کنند.

تمامی آدرس‌ها می‌توانند با استفاده از توکن HT، سهام خود را در آدرسی که برای اعتبارسنجی انتخاب شده است، قرار دهند. اعتبارسنج‌هایی که در بین تمام اعتبارسنج‌های سهام‌گذاری‌شده، حجم توکن سهام‌گذاری شده آن‌ها در ۲۱ رتبه اول قرار دارد، به عنوان اعتبارسنج‌های فعال در دوره بعدی تولید بلاک انتخاب می‌شوند. قراردادهای هوشمند، مدیریت و نظارت بر عملکرد اعتبارسنج‌ها را بر عهده دارند و در صورت انجام رفتار مخرب، اعتبارسنج‌ها را مجازات می‌کنند.

در این الگوریتم، ماینرها برای بلاک‌های جدید، اثبات کار را استخراج می‌کنند و در همین حین، اعتبارسنج‌ها به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند تا بلاک‌های استخراج‌شده را تأیید کنند. پس از انجام این فرآیند، بلاک‌ها در دفتر کل توزیع‌شده بلاک چین ثبت می‌شوند.

این الگوریتم با استفاده از احتمال انحصار قدرت هش، تلاش می‌کند تا از ماینرهای اثبات کار حمله ای به شبکه جلوگیری کند. به این منظور، اعتبارسنج‌های اثبات سهام، بلاک‌های جدید استخراج شده توسط ماینرها را بررسی می‌کنند و در تغییر نقش نودها در سازوکار اجماع شبکه، حق رأی دارند.

یکی از مزایای بلاک چین‌های اثبات سهام ترکیبی نسبت به بلاک چین‌هایی که صرفاً از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند، کمتر بودن آسیب‌پذیری در برابر حملات دوربُرد است. در الگوریتم‌های اثبات سهام، حملات دوربُرد اتفاق می‌افتد که بازیگران مخرب با هدف به‌دست‌آوردن کنترل شبکه، از بلاک‌های اولیه شروع به ایجاد زنجیره دیگری می‌کنند که بلاک چین را به دو شاخه تقسیم می‌کند.

انجام حمله در بلوک‌چین‌های مبتنی بر اثبات کار، نیاز به توان محاسباتی بسیار زیادی دارد و در عمل امکان پذیر نیست. به همین دلیل، در زنجیره‌ای که از الگوریتم اثبات سهام ترکیبی استفاده می‌شود، تولید بلوک نیاز به توان محاسباتی دارد و این باعث کاهش احتمال حمله می‌شود. در کل، می‌توان گفت پروتکل‌های مبتنی بر اثبات سهام ترکیبی از مزایای هر دو نوع پروتکل به صورت همزمان استفاده می‌کنند.

“هدف‌ها و برنامه‌ریزی هاکوچین” به فارسی:

همانطور که قبلاً اشاره شد، هکوچین در یک نقشه‌راه دقیق از اوایل سال ۲۰۲۰ تا سه‌ماه اول سال ۲۰۲۳ پیش بینی‌های خود را ارائه داده است. هدف اصلی هکوچین جذب توسعه دهندگان دیفای است و در سایت رسمی خود، دو برنامه حمایتی خود را برای سازندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز معرفی کرده است. یکی از بخش‌های برنامه حمایت مالی هکوچین شامل ایجاد یک صندوق ویژه برای حمایت و تشویق توسعه‌دهندگان برتر در شبکه هکو است. اعضای این گروه بر اساس فعالیت‌ها و رقابت‌هایشان انتخاب می‌شوند. علاوه بر این، هکوچین برنامه‌ای برای تخفیف کارمزد تراکنش‌ها برای دارندگان توکن HT دارد.

برنامه حمایتی جدید هکوچین، برنامه‌ای است که برای ارائه منابع به توسعه‌دهندگان یا پروژه‌هایی که از هکوچین حمایت مالی گرفته‌اند، طراحی شده است. این برنامه شامل فرصت‌های بازاریابی و تبلیغات بین‌المللی است. پروژه‌های برتر می‌توانند با همکاری با گروه هوبی و استفاده از منابع زیست‌محیطی آن، به سرمایه‌گذاری‌های خصوصی دسترسی پیدا کنند.

با این حال، ارائه‌دهندگان نرم‌افزار تنها گروهی نیستند که از مزایای هایپرچین بهره‌مند هستند؛ زیرا کاربران همچنین می‌توانند با سرمایه‌گذاری در پروتکل‌های این پلتفرم، به درآمد چشمگیری دست یابند. ارزش اصلی برای کسب سود از این پلتفرم، توکن هوبی (HT) است.

توکن هوبی (Huobi Token) همانند بسیاری از توکن‌های بومی اکوسیستم‌های دیفای، با نام اختصاری HT شناخته می‌شود. این توکن در ژانویه ۲۰۱۸ با استفاده از استاندارد توکن HRC-20 در زنجیره هایپرچین راه‌اندازی شده و با استاندارد ERC-20 اتریوم نیز سازگار است. توکن HT برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، سهام‌گذاری برای تأمین امنیت شبکه، کسب سود و مشارکت در حاکمیت بلاک‌چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمعیت ۵۰۰ میلیون واحدی توکن HT، بیش از ۱۵۳ میلیون واحد آن در چرخه موجود است. با توجه به قیمت ۵.۳۳ دلاری HT در تاریخ نوشتن این متن در تاریخ ۲ آذر ۱۴۰۱، ارزش کل بازار این توکن تخمین زده شده بیش از ۸۱۰ میلیون دلار است. با این حال، باید توجه داشت که بازار کریپتو بسیار نوساناتی است و افزایش قیمت ممکن است در هر لحظه تغییر کند. همچنین، سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو دارای ریسک‌هایی است که باید به آن‌ها توجه کرد و مطالعه دقیقی از پروژه‌ها و توکن‌ها نیاز است.

استفاده از توکن HT به دارندگان آن مزایایی از جمله کاهش هزینه تراکنش‌ها، تسهیل در انجام تراکنش‌ها، دریافت ایردراپ‌های توکن‌های جدید و برخی برنامه‌های پوشش ریسک سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند. هر چقدر مقدار توکنی که کاربر نگه‌داری می‌کند بیشتر باشد، تخفیف در کارمزد تراکنش‌ها نیز بالاتر خواهد بود. به علاوه، توکن HT به اعضای بلاکچین حق رأی و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های اساسی شبکه را می‌دهد. همچنین، این توکن دارای جنبه حاکمیتی است.

برترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز موجود بر روی شبکه هایپرچین

هایپرچین فراهم کننده زیرساخت برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در حوزه‌های مختلفی است؛ از جمله اوراکل‌ها، ابزارهای رأی‌گیری، کشت سود، پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز، وام‌دهی، خدمات مدیریت مالی، دارایی‌های مصنوعی، بیمه، راه‌حل‌های بین‌زنجیره‌ای، تحلیل داده و نوآوری‌های قراردادهای هوشمند.

آموزش جامع دیفای؛ از مبانی تا پیشرفته در مورد پلتفرم‌های غیرمتمرکز

در ادامه، به ارائه برخی از اپلیکیشن‌های موفق و محبوب در فضای غیرمتمرکز هایپرچین می‌پردازیم. در این مطلب شما با این اپلیکیشن ها آشنا خواهید شد که توانسته‌اند در این بازار رشد بسیار خوبی داشته باشند. باید به‌خاطر داشت که فهرست این اپلیکیشن‌ها محدود به زیرمجموعه‌های خاصی نمی‌شود.

لندهاب (LendHub):

پروتکل وام‌گیری و کسب اعتبار، به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از توکن بومی LHB، بدهی خود را پرداخت کرده و اعتبار خود را به دست آورده و یا وام دریافت کنند. این پلتفرم بر پایه پروتکل Compound بنا شده و با ایجاد تغییراتی در آن، توسعه پیدا کرده است. توسعه دهندگان لندهاب، یکی از پلتفرم های وام دهی برتر هایپرچین، وام دهی را به عنوان پرکاربردترین سرویس دیفای شناخته اند. علاوه بر این، ویژگی های امنیتی این پلتفرم نشان دهنده اهمیتی است که توسعه دهندگان پلتفرم برای حفظ امنیت دارایی های کاربران دارند.

اِم‌دکس (MDEX):

پلتفرم DEX یک صرافی غیرمتمرکز و بازارسازی خودکار است که با استفاده از ایده‌ی استخر سرمایه، کار می‌کند. این پلتفرم با پشتیبانی از پروتکل‌های تراکنش بین‌زنجیره‌ای Binance Smart Chain، Heco Chain و Ethereum، از بعضی از بلاک‌چین‌های عمومی استفاده می‌کند و با ترکیب آن‌ها، عملکرد صرافی‌های غیرمتمرکز را بهبود می‌دهد. مکانیزم “استخراج همزمان ارزش نقدی و تراکنش” ام‌دکس باعث افزایش بازدهی سرمایه‌گذاران می‌شود. پروتکل ام‌دکس با دو بلاکچین هوکوچین و بایننس اسمارتچین سازگار است.

فیلدا (FilDA):

یکی از پروژه‌های وام‌دهی بین‌زنجیره‌ای روی بلاکچین هکو سوار شده و به بیش از ۳۰ دارایی مطرح در بازار خدمات وام‌دهی و استخراج نقدینگی ارائه می‌دهد. این پروتکل برای پیش‌استخراج یا جذب سرمایه نیست و برای ارائه خدمات وام‌دهی به کاربران هکو ایجاد شده است. مانند همتایانش، این پروتکل امکان انتقال بین‌زنجیره‌ای دارایی‌ها را با استفاده از پل‌های هکوچین برای کاربران فراهم می‌کند.

چَنِلز (Channels):

پلتفرم وام‌دهی چنلز با ویژگی‌های مطلوبی همچون امنیت بسیار زیاد دارایی‌ها و سود بهینه استخراج و تجربه کاربری مناسب، به صورت کاملاً غیرمتمرکز عمل می‌کند. این پلتفرم خدمات متعددی را برای دارایی‌های مطرح بازار ارائه می‌دهد و همواره تجربه و منافع کاربران را در مرکز فعالیت‌هایش قرار می‌دهد.

استارلینک (StarLink):

یک موتور جست‌وجوی غیرمتمرکز وجود دارد که به منظور فراهم کردن قابلیت جست‌وجو در دو جهان متمرکز و غیرمتمرکز ساخته شده است. باید گفت که در حال حاضر، موتورهای جست‌وجوی معروف جهان فقط به محتوای وب‌سایت‌های متمرکز محدود شده‌اند و استارلینک یکی از کمترین موتورهای جست‌وجوی غیرمتمرکز است.

کوین‌ویند (CoinWind):

پلتفرم مالی دیفای کوین‌ویند با هدف ایجاد بانک دارایی دیجیتال تأسیس شده است. این پروتکل ویژگی‌هایی از قبیل امنیت، اعتمادپذیری و بازدهی بالا را به کاربران ارائه می‌دهد و با ارائه خدماتی مانند استخراج دیفای و نقدینگی، موفق به جایگاهی در بین پروتکل‌های دیفای شده است. خدمات کوین‌ویند قابلیت پشتیبانی از دو بلاکچین، هکوچین و بایننس اسمارتچین را دارا هستند. این پلتفرم به دنبال افزایش بازدهی کاربران می‌باشد و در عین حال سعی می‌کند خطرات مرتبط با کشت سود را کاهش دهد. یکی از ویژگی‌های دیگر این پلتفرم، این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌های مهم پروتکل مشارکت کنند.

پیک‌فایننس (PickFiance):

پلتفرم غیرمتمرکز پیک‌فایننس با استفاده از یک روش نوآورانه با فرکانس بسیار زیاد، به منظور کاهش ریسک زیان غیردائمی در استخراج نقدینگی و سهام‌گذاری برای کاربران ایجاد شده است.

معرفی بهترین کیف پول‌های هکو در چین:

انتخاب کیف پول سازگار با زنجیره هکو، همانند هر دارایی دیگر، ضروری است. خوشبختانه، بسیاری از کیف پول‌ها از هکو چین پشتیبانی می‌کنند و در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود. البته باید توجه داشت که کیف پول‌های سازگار با هکو چین، به این فهرست ختم نمی‌شوند.

خلاصه‌بندی:
در این مقاله، شبکه هکو چین را به عنوان یک بلاک چین مبتنی‌بر قراردادهای هوشمند صرافی هوبی معرفی کرده و تاریخچه و اهداف آن را شرح داده‌ایم. سپس، ویژگی‌های عملکرد و سازوکار اجماع آن را بیان کرده و نمونه‌هایی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی این بلاک چین را معرفی کرده‌ایم. در نهایت، آمار و ارقام مربوط به توکن HT و فهرست کیف پول‌هایی که از این توکن و دارایی‌های هکو چین پشتیبانی می‌کنند را ارائه داده‌ایم.

هکو چین به عنوان یکی از بلاک چین‌های پیشرو و نوآور در بازار شناخته شده است. این بلاک چین با زیرساخت نوآورانه، توان عملیاتی فراوان، کارمزد اندک، تجربه کاربری بهینه و تسهیل انتقال بین زنجیره‌ای، با بلاک چین‌های معتبر دیگری همچون بایننس، اسمارت چین و سولانا رقابت می‌کند. علیرغم اینکه هکو چین یک بلاک چین نوپاست، اما با وجود ویژگی‌های بسیار متنوعش، به عنوان یک بلاک چین پیشرو محسوب می‌شود. هدف اصلی این بلاک چین، جذب توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند اتریوم است. این بلاک چین به منظور کاهش بار ترافیک و هزینه‌های شبکه، به دنبال فراهم کردن یک مسیر هموارتر برای گسترش و پذیرش عمومی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و دیفای است.

هکو چین با دستیابی به موفقیت‌های بسیار در رسیدن به اهداف خود، در حال حاضر پروتکل‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف، به‌ویژه در زمینه‌های مالی غیرمتمرکز، با استفاده از این پلتفرم ساخته شده‌اند. موفقیت صرافی غیرمتمرکز که به واسطه یک صرافی متمرکز برای ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده است، می‌تواند پلتفرم‌های معاملاتی دیگر را به سمت تمرکززدایی هر چه بیشتر سوق دهد.

تلاش صرافی چینی هوبی برای خروج از چهارچوب قوانین منطقه جغرافیایی خاصی مانند چین و ایجاد زنجیره غیرمتمرکز هکو چین، نشانه انقلابی در امور مالی غیرمتمرکز است که تحت هیچ شرایطی به مرزهای جغرافیایی یا قوانین سنتی دست و پا گیر نمی‌شود. به طور کلی، این اقدامات نشان می‌دهد که با رویکرد غیرمتمرکز، برخی از صرافی‌های بزرگ چینی به دنبال آزادی و ایجاد فضایی برای توسعه‌ی بیشتر در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال هستند. این اقدامات، به‌طور کلی باعث تحولاتی در بخش مالی و تکنولوژی مالی شده‌اند که احتمالاً در آینده به توسعه‌ی بیشتر و بهبود فضای مالی غیرمتمرکز کمک خواهند کرد.

 

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *