0

بنیان‌گذار صرافی FTX، وارن بافت جوان، به دستور آمریکا در باهاما دستگیر شد

صرافی FTX،
بازدید 494

بنیان‌گذار صرافی FTX، وارن بافت جوان، به دستور آمریکا در باهاما دستگیر شد و رؤیاپردازی او به پایان رسید.

سم بنکمن‌فرید، بنیان‌گذار صرافی FTX که به ورشکستگی رسیده بود، به دستور ایالات متحده در کشور باهاما دستگیر شده و احتمالاً به زودی به آمریکا تحویل داده خواهد شد. رایان پیندر، دادستان کل باهاما، در بیانیه‌ای درباره دستگیری سم بنکمن‌فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق FTX، خبر داد. سم بنکمن‌فرید ملقب به SBF بود و قبل از فروپاشی صرافی، به عنوان “وارن بافت جوان” توسط تحلیلگران شناخته می‌شد. وارن بافت یک سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی و یکی از فعالان برجسته در بازارهای مالی بود.

با توجه به بیانیه دولت باهاما، دستگیری سم بنکمن‌فرید به درخواست دولت ایالات متحده انجام شده است. در روزهای اخیر، آمریکا اتهاماتی از جنبه‌های جنایی علیه سم بنکمن‌فرید مطرح کرده بود. به‌نظر می‌رسد که دولت واشنگتن به زودی درخواست استرداد مدیرعامل سابق FTX را ثبت خواهد کرد. سم بنکمن‌فرید در حال حاضر در باهاما زندگی می‌کند و دفتر مرکزی صرافی FTX نیز در همین کشور قرار دارد.

دیمین ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دستگیری سم بنکمن‌فرید را تأیید کرده و اعلام کرده است:

“فردا برای ارائه جزئیات بیشتر درباره پرونده‌اش اقدام خواهیم کرد و در آن زمان اطلاعات بیشتری را در اختیار خواهید داشت.”

با توجه به گزارش ورج، فروپاشی FTX نشان داد که سم بنکمن‌فرید و تیمش از سرمایه شخصی مشتریان این صرافی، به منظور حمایت مالی از کسب و کار دیگر خود، یعنی شرکت معاملاتی Alameda Research، استفاده کرده‌اند. هنگامی که FTX ناتوانی در پرداخت وجه به مشتریان خود را نشان داد، سریعاً تمامی فعالیت‌های خود را متوقف کرد.

به تازگی برنامه‌ریزی شده بود که سم بنکمن‌فرید عصر امروز به وقت تهران در مقابل نمایندگان آمریکا، به اتهاماتی که به او مطرح شده است، دفاع کند. او در هفته‌های اخیر با رسانه‌های بزرگ مصاحبه کرده و قصد داشت جزئیات بیشتری درباره FTX ارائه دهد. سم بنکمن‌فرید چند روز پیش امیدوار بود که مبلغ کافی را بدست آورده و بتواند سرمایه مشتریان را به آن‌ها بازگرداند.

FTX به عنوان یکی از کسب‌وکارهای برجسته جهان، با تأثیرات سیاسی قابل توجهی همراه بود و در طول چند سال گذشته، سم بنکمن‌فرید را به یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان تبدیل کرد.

مدیرعامل جدید FTX اظهار داشته است که در طول تجربه حرفه‌ای خود، هرگز با یک شکست کامل در یک شرکت مواجه نشده است. او همچنین ابراز نگرانی کرده و اعتراف کرده است که FTX هنوز اطلاعات مالی قابل اعتمادی را منتشر نکرده است و این وضعیت به طور کلی غیرمعمول است.

اطلاعات مشخص درباره اتهاماتی که به سم بنکمن‌فرید ارائه شده است هنوز موجود نیست، اما مدیرعامل جدید FTX اظهار می‌کند که برخی از جزییات پرونده قابل تشخیص است. طبق گفته او، FTX دارایی مشتریان خود را با دارایی‌های موجود در پلتفرم معاملاتی Alameda ترکیب کرده است. Alameda از سرمایه مشتریان برای انجام معاملات مارجین استفاده کرده و این اقدام باعث قرارگیری سرمایه کاربران در خطر از دست رفتن شده است.

گروه تجاری FTX از اواخر سال ۲۰۲۱ به بعد به‌طرز فزاینده‌ای هزینه‌های بزرگی برای خرید کسب‌وکارهای دیگر پرداخت کرده است و مبالغی بسیار بیشتر از انتظار برای استحواذ آن‌ها پرداخت کرده است. علاوه بر این، FTX وام‌هایی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار به افراد داخلی پرداخت کرده است.

در مصاحبه با مجله فوربز، سم بنکمن‌فرید تنها چند ساعت قبل از دستگیری خود در باهاما اظهار داشته بود: “معتقد نیستم که دستگیر شوم.”

متأسفانه، با توجه به اطلاعاتی که در دسترس دارم، من نمی‌توانم به طور دقیق به اتهامات خاصی که به سم بنکمن‌فرید وارد شده است، اشاره کنم. در متن اصلی سوال، اشاره‌ای به مشخصات اتهامات وجود ندارد و این اطلاعات جزئیات مورد نظر را فراهم نمی‌کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره اتهامات و وضعیت فعلی، من توصیه می‌کنم به منابع خبری معتبر و مناسب مراجعه کنید.

 

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *