0

استیکینگ ارز دیجیتال (استیک کردن Stake) چیست ؟

استیکینگ ارز دیجیتال (استیک کردن Stake)
بازدید 181

کاربرد استیکینگ ارز دیجیتال : استیکینگ ارز دیجیتال به عنوان یکی از فناوری های پیشرو برای نگهداری و انتقال ارز دیجیتال در بازارهای مالی است. این فناوری به کاربران امکان می دهد تا به راحتی و با ایمنی، ارز خود را به دیگر دستگاه ها و کاربران انتقال دهند. همچنین از نظر نگهداری امنیتی، این فناوری امکان ایجاد بلوک چهارچوبی را فراهم می کند، که امنیت محفوظی برای انتقال های بین کاربران ایجاد می کند.

مفهوم استیکینگ در ارز دیجیتال چیست؟

در مورد سپرده‌گذاری ارز دیجیتال، ابتدا باید با پروتکل‌های اجتماع آشنا شویم که در شبکه بلاک چین‌ها به کار می‌روند و بهبود امنیت را تضمین می‌کنند. برای مثال، پروتکل اجماع اثبات کار (POW) در بیت کوین استفاده می‌شود که به ماینرها نیاز دارد که دارای سیستم‌های پردازشی قدرتمندی باشند تا بتوانند از آن استفاده کنند. این هزینه زیادی به همراه دارد.

شبکه‌های بلاک‌چین دیگر از پروتکل اجماع اثبات سهام (POS) برای ارتقا امنیت استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند با روشی که به استیکینگ (staking) معروف است، در این فرآیند شرکت کنند. با قفل کردن سهام خود در یک کیف پول مخصوص، کاربران حق مشارکت بیشتری در اعتبارسنجی شبکه دارند و بر اساس دارایی‌هایی که مورد نظر شبکه است، پاداش مشابهی به آنها تعلق خواهد گرفت.

به عبارت دیگر، سودی که از استیکینگ ارز دیجیتال به کاربران تعلق می‌گیرد، به مدت زمان سپرده‌گذاری، مقدار دارایی و نوع شبکه بستگی دارد. با استفاده از این روش، کاربران می‌توانند بدون نیاز به تهیه سخت‌افزارهای پردازشی قدرتمند، به پاداش بیشتری دست پیدا کنند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ

در حال حاضر، تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارد که به کاربرانشان امکان استیکینگ و ییلد فارمینگ را می‌دهند. با این حال، بسیاری از این ارزها، نقدینگی و اعتبار بالایی ندارند و ممکن است گزینه مناسبی برای شروع سپرده‌گذاری نباشند. با وجود این، ییلد فارمینگ، یک روش متفاوت از استیکینگ به شمار می‌آید که در ادامه به برخی از بهترین ارزهای دیجیتال جهت سپرده‌گذاری، پرداخته می‌شود.

اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH)، پس از بیت کوین، به عنوان یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. در نسخه اولیه‌اش، اتریوم بر اساس پروتکل اثبات کار (POW) بود، اما در نسخه جدید، یعنی اتریوم ۲٫۰، پروتکل خود را به اثبات سهام (POS) تغییر داده است. در شبکه اتریوم، برای شروع استیکینگ، شما باید حداقل ۲۳ اتریوم را در شبکه قفل کنید.

تزوس (XTZ)

تزوس (XTZ)، با سکه دیجیتال خود به نام “XTZ”، از پروتکل اجماع اثبات سهام مایع (POS Liquid) پیروی می‌کند. در شبکه تزوس، هیچ محدودیتی برای استیکینگ وجود ندارد، به این معنی که با یک XTZ می‌توانید به سپرده‌گذاری این شبکه بپردازید. در این شبکه، سوددهی معمولاً در هر ۳۵ تا ۴۰ روز انجام می‌شود و نرخ سوددهی سالانه برای استیکینگ در شبکه تزوس، بین ۶٫۷۵ تا ۱۰٫۶ درصد است.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB)، به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال محبوب، استیکینگ در شبکه‌اش با هیچ محدودیتی مواجه نیست. سوددهی این شبکه هر هفت روز یک بار انجام می‌شود و نرخ سوددهی سالانه برای سپرده‌گذاری در این شبکه بین ۶ تا ۹ درصد است. صرافی بایننس یکی از پلتفرم‌هایی است که به شیوه سنتی، وام کریپتو نیز به کاربران خود اعطا می‌کند.

کیک (CAKE)

کیک (CAKE)، با توکن اختصاصی خود، یعنی توکن کیک، به عنوان توکن صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ، پرطرفداری زیادی در بین کاربران دارد. برای شروع استیکینگ در این صرافی، باید کیف پول تراست ولت، متامسک یا بایننس والت چین خود را به پنکیک سواپ متصل کنید. سوددهی سالانه برای سپرده‌گذاری در این شبکه، بین ۳۱ تا ۴۲ درصد است.

متیک (MATIC)

متیک (MATIC)، به عنوان توکن بومی بلاک چین پالیگان، یکی از رقبای اصلی شبکه اتریوم شناخته شده است. برای شرکت در اعتبارسنجی این شبکه، ابتدا باید کیف پول متامسک خود را به شبکه پالیگان متصل کرده و حداقل ۲ توکن متیک را در کیف پول خود داشته باشید. نرخ سوددهی سالانه در این شبکه، ۱۴ درصد است.

روش‌های استیکینگ

روش‌های استیکینگ

استیکینگ، به عنوان یکی از روش‌های ارز دیجیتال، به سه نوع سرد، قفل شده و منعطف تقسیم می‌شود. در روش سرد، با قفل کردن ارزهای خود در کیف پول آفلاین، سوددهی آن به شما تعلق می‌گیرد. در روش قفل شده، با استیک کردن دارایی در کیف پول صرافی، سود روزانه آن محاسبه می‌شود و می‌توانید در هر زمانی آن را برداشت کنید. در روش منعطف، می‌توانید در هر زمان ارز خود را برداشت کنید و سود بیشتری نسبت به روش قبلی ندارد.

ییلد فارمینگ، یک مفهوم جدیدتر در بازار ارزهای دیجیتال است که به افرادی اشاره دارد که ارزش خود را برای تامین نقدینگی پروتکل‌های دیفای در اختیار می‌گذارند و در عوض پاداش آن را به صورت توکن دریافت می‌کنند. این روش، سوددهی بسیار بالاتری نسبت به سپرده گذاری دارد اما خطرات بیشتری نیز دارد و بهتر است قبل از ورود به آن، برای مطالعه، تحقیق و آموزش به دست آورد.

 

روش های پرداخت در استیکینگ ارز دیجیتال

روش های پرداخت در مورد استیکینگ ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد. اگر نحوه پرداخت به سوی یک سامانه خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب شود، کاربران می توانند به شیوه ای ساده از کارت اعتباری، کارت به کارت یا پرداخت با بانک برای پرداخت مبلغ نسبت به ارزهای دیجیتال انتخاب کنند. پرداخت از طریق کیف پول های دیجیتال نیز یکی از روش های پرداخت پر استفاده برای استیکینگ ارزهای دیجیتال می باشد.

امنیت استیکینگ ارز دیجیتال

امنیت استیکینگ ارز دیجیتال یکی از کلیدهای مهم برای حفظ امنیت خودشان و مال خود در حالت دیجیتال می باشد. این کار برای کاربران به آسانی برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال انجام می شود. این روش حفظ هویت کاربر و پوشش امنیتی همه عوامل از قبیل فروش نقدی، انتقال مالی، خرید و فروش ارزهای دیجیتال و سایر تراکنش های ارزی ارائه می دهد.

نقش موجودی ارز دیجیتال در استیکینگ

نقش موجودی ارز دیجیتال در استیکینگ مهمی است، چرا که آن به شما اجازه می دهد تا در حالی که شما از سویچ ها و ارزهای دیجیتال برای تجارت، سرمایه گذاری و انتقال وجه مشتریان خود استفاده می کنید، نسبت به نرخ های ارزی اطمینان حاصل کنید. ارزهای دیجیتال کمک می کنند تا انجام معاملات را سریعتر انجام دهید، طول عمر پرداخت ها را کاهش دهید و تضمین کنید که مشتریان شما در نسبت به نرخ های روز به روزهای بازار احتمال بیشتری دارند.

روش های امن ذخیره استیکینگ ارز دیجیتال

ذخیره ارزهای دیجیتال به روش امن یکی از مشکلاتی است که باید توجه بیشتری داشته شود. امنیت هر روشی که برای ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده می شود، می تواند مؤثر باشد. به همین دلیل، بهتر است از روش های امن و بروز برای ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده کنید. یکی از مثال های موثر، استفاده از جعبه امن یا نرم افزارهای امن است. همچنین باید از فعال کردن امنیت پورتها و نصب افزونه های موثر برای مرورگر برای نگهداری امن استفاده کنید.

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در استیکینگ

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در استیکینگ یکی از روندهای ضروری برای حفظ ارزش واحد، امنیت و رضایت مشتریان است. این افزایش قیمت از طریق تشویق مشتریان به استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات، پیاده سازی قوانین و مقررات جدید و توسعه امکانات مربوط به محیط ارزش آنها موجب می شود. با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در استیکینگ، مشتریان می توانند به راحتی با ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم و بلاکت، بازارهای مالی را به صورت امن و مطمئن تجربه کنند.

مزایای استفاده از استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ ارز دیجیتال یکی از راه های امن برای بازاریابی و ذخیره ارزها است که در حال رشد نسبتاً سریع است. استفاده از استیکینگ ارز دیجیتال امکان ذخیره سازی آسان برای کاربران را فراهم می کند، به طوری که ارز دیجیتال به راحتی باید در نظر گرفته شود. همچنین نیازی به کارت های اعتباری و یا حساب های بانکی نیست. استیکینگ ارز دیجیتال همچنین امکان انجام تراکنش های سریع را فراهم می کند. این نوع استیکینگ همچنین به بازاریابی فرصت های بیشتری برای کاربران فراهم می کند.

چگونگی شروع در استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ ارز دیجیتال نوعی از تجارت که به شما اجازه می‌دهد تا در انواع مختلف ارز های دیجیتال سود و زیان ببرید، در حالی که از تجهیزات و برنامه های خاصی استفاده می کنید. اولین چیزی که لازم است برای شروع استیکینگ ارز دیجیتال این است که یک اکانت بانکی فعال کنید که مجاز به انجام تجارت ارز دیجیتال باشد. سپس یک برنامه تجاری ارز دیجیتال انتخاب کنید و نحوه معامله گرینگ ارز دیجیتال را باید یاد بگیرید. نهایتا، نیاز به نظرات و تحلیل های تخصصی و با کیفیت وجود دارد که می‌توان با آن تصمیم به خرید یا فروش ارز های دیجیتال را گرفت.

به این پست امتیاز بدید
برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *