0

پی پال چیست؟

پی پال چیست؟
بازدید 78

پی پال چیست؟

پی پال یک سیستم پرداخت آنلاین است که افراد و مشاغل را قادر می‌سازد تا به صورت امن انتقال پول انجام دهند چه از طریق اپلیکیشن تلفن یا سایت صرافی .
پی پال هر روز به طور متوسط 41 میلیون تراکنش را پردازش می‌کند که 20.58 درصد نسبت به سال 2019، زمانی که حدود 34 میلیون تراکنش روزانه پردازش می‌شد، افزایش یافته است.

پی پال چیست؟
پی پال چگونه کار می کند؟

پی پال به عنوان یک واسطه بین شما و یک بانک کار می‌کند. کاربر یک حساب بانکی یا کارت اعتباری/برداشتی را به سیستم پی پال اضافه می‌کند و هر زمان که پرداخت آنلاین انجام می‌دهد، می‌تواند انتخاب کند که از کدام حساب برداشت کند. همه تراکنش ه ا به جای بانک شما از طریق پی پال پردازش می‌شوند.
هر پولی که دریافت می‌کنید در حساب پی پال شما قرار می‌گیرد و می‌تواند برای تجارت الکترونیک ، محل فروش (با کارت پی پال) استفاده شود یا به حساب بانکی شما منتقل شود. ن قل و انتقالات ممکن است چند روز یا چند دقیقه طول بکشد (با هزینه اضافی). موجودی حساب پی پال شما همچنین می‌تواند با یک حساب بانکی یا کارت اختصاص داده شده تکمیل شود.


نحوه پرداخت با پی پال

اگر گیرنده حساب پی پال داشته باشد، پرداخت از طریق پی پال ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی “ارسال” کلیک کنید و آدرس ایمیل فروشنده را وارد کنید. سپس مبلغ را وارد کرده و روی «ارسال» کلیک کنید.
همه تراکنش‌ها را می‌توان در صفحه فعالیت حساب شما ردیابی کرد. هر چیزی که ارسال می‌کنید با رمزگذاری پیشرفته با نظارت 24 ساعته کلاهبرداری محافظت می‌شود.

نحوه دریافت پرداخت با پی پال

نحوه دریافت پرداخت از طریق پی پال بسیار آسان است. می‌توانید آدرس ایمیل حساب خود را بدهید یا وارد حساب پی پال خود شوید و روی دکمه «درخواست» در سمت راست کلیک کنید.
ایمیل فرستنده را وارد کنید و روی «بعدی» کلیک کنید. مقدار ، نوع ارز و یک یادداشت (اختیاری) را وارد کنید. سپس روی «درخواست اکنون» کلیک کنید. به همین راحتی!
چک های الکترونیکی پی پال
چک‌های الکترونیکی پی پال زمانی استفاده می‌شوند که خریدار کارت اعتباری یا منبع مالی جایگزینی به حساب پی پال خود نداشته باشد. هنگامی که خریدار پرداخت را ارسال می کند، وجوه از حساب بانکی وی به حساب پی پال فروشنده منتقل می شود. پرداخت الکترونیک اساساً توسط بانک خریدار تأمین می‌شود.
پرداخت آنی پی پال
انتقال آنی فقط اندکی با چک الکترونیکی متفاوت است. این راهی برای تسهیل پرداخت از حساب بانکی شما، از طریق پی پال است. در این مثال، در حین رسیدگی به درخواست، به فروشنده بلافاصله اعتبار داده می‌شود. تنها چیزی که برای این نوع تراکنش مورد نیاز است، یک حساب بانکی تایید شده در ایالات متحده است، با وجوه کافی برای پوشش کل پرداخت.

پی پال برای کسب و کار

پی پال در معاملات تجاری کمی متفاوت است. هنوز مانند قبل عمل می‌کند، مانند حالتی که برای یک فرد وجود دارد، اما اگر تاجر باشید (و سوده در آن)، مزایای دیگری نیز دارد. در زیر برخی از محبوب ترین ابزارهای تجاری موجود در بازار برای پی پال در حال حاضر آمده است:
کارت‌های اعتباری – کارت های برداشتی – ونمو –  پلتفرم پی پال – اعتبار پی پال

پی پال چیست؟

مزایای پی پال

وقتی صحبت استفاده از سیستم پی پال به میان می‌آید، دلیلی وجود دارد که یکی از محبوب ترین خدمات پرداخت در جهان است. در اینجا فقط چند مورد از مزایایی که می‌توانید از استفاده از این محصول انتظار داشته باشید آورده شده است:

1. مدیریت زمان

2- ایمنی و امنیت

3- پاداش و تخفیف

4- حمایت از خریدار

5- تجارت بین‌المللی

6- راحتی

7- ادغام

8- همیشه رایگان

در نتیجه

این راهنما فقط سطح پاسخ به این سوال را بررسی می‌کند که “پی پال چگونه کار می‌کند؟” این یک برنامه چند وجهی و پویا است که همراه با مشتریان خود به گسترش و رشد ادامه می‌دهد.
دلیل خوبی وجود دارد که چرا پی پال یکی از بهترین خدمات پرداخت در جهان است. این یک نام تجاری بسیار قابل اعتماد است، با هزینه‌های متوسط بازار، و سطحی از راحتی که با هیچ سیستم دیگری در جهان قابل مقایسه نیست.

منابع :

1.  https://www.paypal.com/ms/webapps/mpp/what-is-paypal

2. https://monarch-company.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *